ma.AlcoruGuru.ru

Рецепти брусница вотка дома

Брусница - прекрасен подарок на природата, која има маса од корисни функции и разни витамини. Бери е идеално носи чување и замрзнување, задржувајќи сите своите корисни својства. Тоа не ги загуби, а во алкохолни пијалоци подготвени врз основа на вотка или алкохол. Поради ова, вкусна и мирисна пијалок на ова овошје може да се користи како природен лек за лекување на разни болести и бери-бери.

Брусница е идеален за надградба на вотка и други тешко алкохол, поради тоа што има изразен вкус и арома. Тоа се користи за ублажување на вкус и да се даде на пијалак прекрасен убава боја, што ја прави пијат украс на секој празник маса.

слика рецепт
состојки:
 • Водка - 1 чаша
 • Брусница - 1 чаша
 • Шеќер - 1 чаша
 • Вода - 1 чаша

Како да се подготват вотка малини дома

Брусница вотка во дома готви многу едноставно. Пијалокот врти умерено слатка и малку потсетува на деликатни Бери алкохол.

Пред да се направи брусница вотка треба да се готви на шеќерен сируп. Во удобен емајл тенџере или друга опрема се комбинираат шеќер и вода, се вари и врие над средна топлина за најмалку 5-6 минути. Подготвени сируп ќе треба да се излади, по што може да се истури во стаклена тегла.

Брусница исплакнете и исушете нежно. За да го направите ова, се стави бобинки во сито, исплакнете под млаз вода и оставете неколку минути да се стакло вишокот течност.

Со дрвена лажица или tolkushkoy добра здроби бобинки да пире. Евентуално, може да се користи редовно блендер или месо мелница. Како резултат на пире да се префрлат во тегла на сируп, се меша добро и се прелива вотка.

Тегла со вотка и брусница на ладно место

Тегла со вотка добро и цврсто затворете го капакот и го стави на ладно место. Овој рецепт брусница вотка ќе биде подготвен за околу еден месец.Брусница вотка ќе биде подготвен за еден месец

Ако имате доволно трпение, можете да го напуштите пијалок за подолг временски период, од тоа, тој ќе стане уште поинтензивен и вкусни.

Методот што вотка инсистираат на малини

Начини како да направите водка малини, доста. Тоа може да се направи слатка и пијалок како десерт пијалок. И вие само може да се меша со брусница вотка пире и готви меки тинктура, која совршено се вклопуваат во ниту закуска - и слатка и солена.

Потребни состојки:

 • Водка - 500 ml
 • Шеќер - 1 чаша
 • Боровинки - 1,5 чаши


Пред да се направи брусница вотка, плодови, треба да бидат добро се меле во пире со шеќер. Ако сакате да се пие не е многу слатка, износот на шеќер може да се намали.

Како резултат на Бери мешавина треба да се истури во тегла и ќе замине за неколку часа, сок добро се апсорбира сите шеќер. Кога шеќерот е целосно растворен кристали и масата станува како сируп, тоа ќе биде можно да се прелива вотка.

Подготвениот пијалок цврсто затворен, на ладно место и оставете за 5-7 дена. Во тоа време, добар вотка апсорбира вкус на јагоди и се стекнува со убава црвена боја.

На готовиот тинктура ќе треба да се исцеди неколку пати, се става во чист шише и фрижидер за друг ден. Во ова време на вотка одмор, и тоа може да се обидува.

Инсистираат на вотка малини

Пред да инсистираат на вотка малини да пијат беше помалку силни, но повеќе слатка, шеќер и вода, ќе треба да се готви на сируп. За 1 чаша шеќер треба да се 1-1,5 чаши вода. Изладен сируп да се меша со бобинки и се прелива вотка. Оваа тинктура не е толку силна и ќе сакаат жените, кои претпочитаат вкусни и вкусна пијалоци.

Како да направите водка и брусница: брз рецепт со пропорции

Брз рецепт брусница вотка дојде во рака, ако ви се случува да се исполнат гости.

Потребни состојки:

 • Водка - 500 ml
 • Брусница - 1 чаша
 • Вода - 2 чаши
 • Шеќер - 1 чаша

Пред да се направи брусница вотка со бобинки пожелно да се замрзне или да потрае подолго замрзнати. Пред подготовка на пијалокот за одмрзнување бобинки не треба, само да ги стави во удобен сад или тенџере и се прелива вода што врие.

Издвои кон малини - нека се излади до собна температура. Додадете бобинки шеќер, се меша добро и мелење на смеса во блендер. Ако не блендер, само каша плодови користење tolkushkoy.

Како резултат на мешавина се прелива вотка, добро се меша, се става во стаклено шише и го стави во фрижидер за неколку часа. Пред сервирање добар вирус низ неколку слоеви на cheesecloth.

Брз вотка готвење со боровинки

Овие пропорции на вотка со брусница доста груб. Ако сакаш да се напиеш послатка, посилни, или обратно, бројот на состојки што може да го промени вкусот на нашите завива.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепт брусница воткаРецепт брусница вотка
Северна ликер брусница воткаСеверна ликер брусница вотка
Рецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохолРецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохол
Тинктура од малиниТинктура од малини
Тинктура од брусница за алкохолТинктура од брусница за алкохол
Рецепти тинктура од брусница воткаРецепти тинктура од брусница вотка
Тинктура од брусницаТинктура од брусница
Рецепт домашна брусница ликерРецепт домашна брусница ликер
Ризница на здравјето - медицински и не брусница ликерРизница на здравјето - медицински и не брусница ликер
Домашна сок од брусницаДомашна сок од брусница
» » Рецепти брусница вотка дома