ma.AlcoruGuru.ru

Ракија и кафе кулер

Коктел Состојки:

  • крем 50 ml
  • сладолед 2 лажици
  • шеќер 2 лажички
  • кафе ликер 50 ml
  • кафе 250 ml
  • коњак 80 ml

Комбинацијата на ракија и кафе е многу богата со калории - ова е само негативни резултати, што се карактеризира со коктел. Рецептот е наменета за две порции, така што чувството на вина, се подели на два дела.

За готвење потребни следниве состојки:

- силна ладно кафе - 250 ml

- коњак - 80 ml

- кафе алкохол - 50 ml

- масти крем - 50 ml

- шеќер - 2 лажички

- кафе сладолед - 2 лажици. лажици

подготовка

Се меша добро сите состојки освен сладолед во шејкер или блендер со многу од кршен мраз. Истурете во чаши и внимателно додадете една лажица сладолед. Украсете со чоколадо чипови, овошје, и служат со долга лажица.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел рецепти, "Александар"Коктел рецепти, "Александар"
Кафе ликерКафе ликер
Коктел од лубеницаКоктел од лубеница
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Бренди, amarettoБренди, amaretto
Ледениот брегЛедениот брег
Едноставен коктели врз основа на ракијаЕдноставен коктели врз основа на ракија
Како да се подготват алкохоличар милкшејкКако да се подготват алкохоличар милкшејк
А сорта на рецепти за кафеА сорта на рецепти за кафе
Кафе коктелКафе коктел
» » Ракија и кафе кулер