ma.AlcoruGuru.ru

Дали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохол

Подготовка на ликер Nocino

Nochino рецепти алкохол и коктел од него

  1. "Negroni Umbria". На мешалка се меша Nochino, Кампари и џин, 30 ml секоја од нив. Хранат со мраз и парче портокал.
  2. "Полноќ Менхетен". Потребно: 60 ml бурбон, неколку капки од портокал bitters и 30 ml Nochino.
  3. "Raincoat". За подготвување на пијалок со користење на алкохол, бурбон и бадем сируп во еднакви делови. Меша, украсени со мелен цимет.
  4. Алкохол Nochino има неспоредлива лапнал вкус, што го прави одличен прилог на ванила и фстаци сладолед.
  5. "Орев-портокалова рајот". Миксер размахване сок од портокал, орев ликер, сладолед и крем.
  6. "Спои" - подготвен од Nochino, орев сируп, сладолед и ладење млеко.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Пијалак рецептиПијалак рецепти
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Nochino (nocino) - рецепт алкохол од зелени оревиNochino (nocino) - рецепт алкохол од зелени ореви
Алкохол од зрели и зелени оревиАлкохол од зрели и зелени ореви
Ореви алкохол од зелени плодови и зрелОреви алкохол од зелени плодови и зрел
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Рецепт franzheliko и други орев ликер, или италијанската монаси практикува дестилацијаРецепт franzheliko и други орев ликер, или италијанската монаси практикува дестилација
Коктел "Negroni": состав, рецепт и историјаКоктел "Negroni": состав, рецепт и историја
Negroni - суптилен спој на џин, вермут и КампариNegroni - суптилен спој на џин, вермут и Кампари
» » Дали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохол