ma.AlcoruGuru.ru

Млеко Рецепти

млеко Рецепти

Млеко коктел цреша

Млеко 100 ml, цреши свежа или конзервирана-50 g, шеќер-'10 Принос-150 ml. Ладно млеко, цреша миење, отстранување на камења, стискаш на сок во соковник или здроби бобинки и се фаќа низ сито.

Во резултат на сок додадете ладна млеко и шеќер. Матење како резултат на маса во kokteylevzbivalke 5-10.

праска коктел

Млеко-70 ml, 10% CIs крем - 30 g, конзервирана праски, 44 g, шеќер 10 Издадено 150 ml.

Праски, отстранување на камења и чистење на овошје низ сито. Во резултат на маса додадете изладен крем, млеко и шеќер.

Видео: Едноставни рецепти милкшејк

Промешајте и размахване во kokteylevzbivalke 10. На одмор коктел додадете парче храна мраз.

коктел слива

Млеко - 70 ml, сливи свежа или конзервирана - 77 g, 10 g шеќер, цимет Принос-0.02 g-150 ml.Овошјето се мијат, извадете семиња и се фаќа за пулпа низ сито. Додади гранулиран шеќер и цимет возбуда во оладеното млеко. Размахване сите делови во kokteylevzbivalke 10.

Портокал и праска млеко

apelsinovyy- сок 10 ml, 12 g konservirovannye- праски, млеко - 130 ml. С О Д x - 150 ml.

Видео: Готвење милкшејк: замрзнувачи, се меша рецепти

Проследен праски се сече на мали парчиња, додадете сок од портокал, млеко и размахване во kskteylevzbivalke 10- 15.

Млеко овошје коктел со природни овошни коктели и поделени во чаша. А посебна карактеристика на овие пијалаци е дека коктели се подготвени во серии и размахване во kokteylevzbivalke и чаша варен mnogoportsionno не шлаг.

Служи во чаши вино очила со слама, можете да додадете парче храна мраз.млеко чаша

Млеко-70 ml, 10 г шеќер, сок од лимон, 3 ml, малина или јагода свежи, конзервирани или свежо замрзната - Издадени 80 - 150 мл.

Бобинки посеан со шеќер, додадете сок од лимон, и врзани за 1 час на ладно место. Чувајте ги на ладно место. Пред сервирање, се прелива ладни млеко.

Милкшејк со сладолед. Овие типови на коктели може да се додаде еден на врвот лажица (20 g) од шлаг крем, украсување на нив со еден или Бери овошје парчиња.

На готовиот пијалоци се сервира во чаши конусна или чаши за вино со слама и лажичка.

Коктел чоколадо сладолед малина

Сладолед - 35 g, чоколадо сируп - 15 ml, малина сируп, 15 ml, 85 ml млеко, бадеми или ореви - 0.7 g Принос - 150 ml.

Видео: Како да се направи млеко. Едноставен евтин рецепт

Сите делови освен бадеми, шлаг kokteylevzbivalke 15. Истурете во храна стакло посеан ситно сецкани бадеми или ореви.

Кајсија Коктел со сладолед

Сладолед - 35 g, кајсија сируп - 20 мл млеко - 85 ml, конзервирана кајсии - 10 Во 150 мл hod- s.

Сите делови, освен за кајсии, шлаг kokteylevzbivalke 15. Става во чаша на понудата, се стави кајсии.

Чоколадо-портокалова коктел со сладолед

Ванила сладолед 35 g, 20 mL shokoladnyy- сируп, сок од портокал, 15 ml, 76 ml млеко, рендано чоколадо (или какао во прав) - издаде 10 - 150 ml.

Сите делови освен рендано чоколадо, шлаг kokteylevzbivalke 15. Става во чаша на понудата, посипете со рендано чоколадо.

Млечни производи и Бери сокови со сладолед

Млеко - 80 ml, сладолед - 35 g, сируп - 35 ml. Принос - 150 ml.

Сирупи: брусница, грозје, вишна, капина, јагода, Корнел, брусница, krasnosmorodinovy, црна рибизла, малина, Роуан, јагода, итн

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со шампањКоктели со шампањ
Гости се третираат на фрапеГости се третираат на фрапе
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Панч "млеко шери"Панч "млеко шери"
Коктели и други пијалоци со папајаКоктели и други пијалоци со папаја
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Супа од праски и бело виноСупа од праски и бело вино
ЏамбоЏамбо
Виски Коктел со млекоВиски Коктел со млеко
Банана - јагодаБанана - јагода
» » Млеко Рецепти