ma.AlcoruGuru.ru

Деца јагода + млеко пијат за "многу" возрасни

За таквите пијалаци да се навистина корисни, quenches жед и се хранат на енергија да експериментирате во вашата сопствена кујна. Тогаш ќе знаете дека сите производи се не само со добар квалитет и без бои штетни за здравјето. Наместо јагоди, на пример, сирупи podlity сомнителни.

Видео: јагода лимонада за возрасни [Cheers! | пијалаци]Ако вашето дете или вашиот сладолед е контраиндициран во ладна, тогаш овој рецепт, можете да му даде време да се топи. И сите други производи кои се потребни за да пијат, и да биде на собна температура. Токму коктел никој не боли. И ако не постојат медицински контраиндикации не, и што да се плашите, се фаќате за бизнис!

Видео: деца и возрасни млеко

Состојки за мека опција:

  • било јагоди - 80-100 g;
  • млеко - 200 ml;
  • сладолед - една или две топчиња;
  • шеќер или шеќер во прав.

Видео: млеко! Како да се подготви млеко со банани дома. А вкусна коктел за деца

подготовкаТемелно исплакнете плодови, ако тие се свежи. Ако тие се само по замрзнувачот и, уште еднаш, сте загрижени дека премногу студено, почекајте додека не се топи малку.

Размахване во блендер со млеко и јагоди со сладолед. На децата да го засакаат слатки пијалоци, па додадете ја смесата во износ од шеќер во прав или шеќер кој ќе им се допадне на вашиот дремев.

Врз основа на овој коктел, може да се подготви различни верзии на пијалок. Да го направите ова, испрати во блендер излупени банана парчиња. И пијалок треба да биде различен.

Видео: млеко пијат јагода, чоколадо

алкохолни верзија

Во една секунда, може да се претвори безалкохолни пијалоци и на искушението за возрасни љубители на оригиналот и едноставни рецепти со алкохол. Истурете во јагода млеко 50 мл јагода или чоколадо алкохол, или бел рум. И бидете сигурни колку е лесно тоа сами или некој да донесе радост!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Млеко РецептиМлеко Рецепти
БисеренБисерен
Пијте за вашето здравје!Пијте за вашето здравје!
Слатки и пијалоци со шампањ - 7 часа.Слатки и пијалоци со шампањ - 7 часа.
Банана - јагодаБанана - јагода
Десерти со додавање на алкохол на вечера свеќиДесерти со додавање на алкохол на вечера свеќи
Млеко тресеМлеко тресе
Милкшејк со јајцеМилкшејк со јајце
Коктели со сладоледКоктели со сладолед
» » Деца јагода + млеко пијат за "многу" возрасни