ma.AlcoruGuru.ru

Чоколадо коктел рецепт

         состојки:

• Коњак (Една чаша)

• газирана вода (Една чаша)

Видео: Банана-чоколадо коктел - како списание рецепт за готвење

• Павлака (Две од чл. Лажици)

• вода (Три од чл. Лажици)

Видео: Чоколадо коктел за возрасни

• Шеќер (Три од чл. Лажици)

• Какао (Еден од чл. Лажица)

               подготовка

Прво што треба да се готви на тивок оган чоколаден сируп со шеќер, вода и какао. Избриши од топлина, кул. Следно, ќе треба добар чоколаден сируп меша со ракија, павлака и сода вода. Во заклучок, сите оваа смеса да камшик во блендер и се прелива во чаши.

                  Рецепт 2. чоколадно млеко

        состојки:• Млечно чоколадо (50 грама)

• Млеко (250 милилитри)

• Ванила сладолед (Две од чл. Лажици)

      подготовка

Во мал топлински капацитет од 100 милилитри млеко и додадете razmolochenny млечно чоколадо. Мешајте постојано додека чоколадото сосема ќе се стопи.

Избриши од топлина, се излади смесата. Потоа се става во блендер, да додадете павлака и останатите млеко. Победи добро и се прелива во чаша. Чоколадно млеко подготвени.

Видео: Како да се направи чоколадо коктелРецепт 3. Чоколадо тресењето млеко (чоколаден крем)

       состојки:

Видео: Чоколадо коктел. А едноставен рецепт DIY Коктел

• Млеко (Половина чаша)

• чоколадо сладолед (3/4 чаша)

• Чоколадо (50 грама)

       подготовка

Стави во блендер чоколадо сладолед и млеко, победи добро, додека не се изедначи. Чоколадо три на ренде, се додава во коктел, служи на маса.

                       4. коктел рецепт чоколадо

          состојки:

• Млеко (Една чаша)

• Какао во прав (Еден од чл. Лажица)

• Шеќер (Еден од чл. Лажица)

• Топла вода (Две од чл. Лажици)

• крем Ликер (Еден од чл. Лажица)

            подготовка

Во голем сад или други сад се меша со шеќер со какао во прав, и се прелива топла вода. Измешајте добро, да се добие на конзистентноста на павлака.

Во мал сад, донесе до вриење млеко. Потоа се става млекото во нашата "крем", се додава ликер и возбуда бар лажица. Става во чаша и се сервира.

Можете да ги користите друг пијалок. На пример, рум, а потоа се рум коктел. Не плашете се да експериментирате, ќе успее. Ви посакувам успех!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Mokachino кафе во вашата работна масаMokachino кафе во вашата работна маса
Вкусна и здрава чоколадо пијалациВкусна и здрава чоколадо пијалаци
Како да се подготват алкохоличар милкшејкКако да се подготват алкохоличар милкшејк
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
Готвење вкусни млеко пијалациГотвење вкусни млеко пијалаци
Чоколадо ликерЧоколадо ликер
Безалкохолни млеко тресеБезалкохолни млеко тресе
Кафе коктелКафе коктел
Чоколадо ликерЧоколадо ликер
Млеко тресеМлеко тресе
» » Чоколадо коктел рецепт