ma.AlcoruGuru.ru

Безалкохолни коктели со крем

Безалкохолни коктели со крем

Овој тип мешани пијалоци, кои се главен производ павлака со 10% масленост, има добар вкус и хранливи квалитети.

Овошје компоненти - свежо замрзнато или конзервирано овошје подобрување на содржината на витамин во пијалоци.

На готовиот пијалок се наоѓа на врвот на шлаг (една лажица 20 g) и го бобинки или парчиња овошје красат. Крем коктели служел во вино очила или очила со слама и лажичка.

Коктел чоколадо сладолед малина

Сладолед од чоколадо - 35 g, сируп од малина и чоколадо - 15 ml, крем - 35 мл млеко - 15 ml, малини свежа или конзервирана-25g, шлаг - 15г. Принос - 150 ml.

Сите делови освен шлаг крем и малини, за декорација на левата страна, камшикување во kokteylevzbivalke 15. Се става во чаша снабдување, врвот со шлаг крем и малини.

Видео: ладен кафе | кафе коктелКоктел крем кафе

Млеко-20 ml, 10% CIs крем 100 ml, силна кафе инфузија - 20 ml, шеќер во прав - 10 во X s o d - 150 ml.

Во ладни млеко и павлака, полека истурете инфузија на кафе, додадете шеќер во прав и победи во kokteylevzbivalke 10.

Коктел од лимон и ванила сладоледВанила сладолед 35 g сок од лимон, 15 ml, односно шеќерен сируп, 15 ml, 35 ml павлака, крем vzbitye- 15 g на лимон - издадени 20 - 150 ml.

Сите делови освен лимон и шлаг, камшик во kokteylevzbivalke. Става во чаша на понудата, се стави на врвот на шлаг и се украсуваат со лимон парчиња на двете страни.

Коктел јагода сладолед, сладолед

Сладолед - 35 g, јагода сируп - 30 ml, 30 ml крем, млеко-15 ml, јагода свежо смрзната или конзервирана - 25 g, 15 g креми vzbitye- Излезот 150 мл..

Подгответе како и чоколадо малина коктел со сладолед.

Коктел овошје крем со сладолед

Видео: Бебе јагода ласкател со крем - рецепт видео

Сладолед - 35 g, портокал сируп - 15 ml, 35 ml крем, млеко, 15 ml, 35 g портфолио на производи, овошје, шлаг - 15г. Принос - 150 ml.

Свежо или конзервирано овошје и овошни без семки (праски, кајсии, круши, ананас, цреши, грозје), се сече на коцки, се стави на бобинки непроменети.

крем чаша

Бобинки свежи јагоди, 60 g, 10% крем - широк 8 mL, шеќер во прав - издадени 20 - 150 ml.

Измијте јагоди, извадете ја рачката, овошје Бришење преку парична казна сито, се меша со павлака, додадете шеќер во прав. На пијалок се служи во чаши, додавајќи неколку коцки мраз на храната.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Carolans. Ирската крем блаженствоCarolans. Ирската крем блаженство
На кафе со лимон и други плодовиНа кафе со лимон и други плодови
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Коктели, digestivesКоктели, digestives
Слатка павлака со бело виноСлатка павлака со бело вино
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Палачинки со шлаг крем и оревиПалачинки со шлаг крем и ореви
Его-нозе и неговата подготовкаЕго-нозе и неговата подготовка
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
» » Безалкохолни коктели со крем