ma.AlcoruGuru.ru

Рецепти за "женски" коктели

Рецепти женски коктелКоктели може да се со право се нарекува модерноста пијалок. Во наше време имаше таква разновидност во изборот на коктели кои веќе го доловува духот. Лажат окупирана од страна на т.н. "Жена" коктели. Нивната главна функција - тие се обично слатка, со благо, а не остар вкус со овошје и украси.

Видео: Коктел оргазам - класична снабдување

Можете да, се разбира, да одат во најблиската бар и нареди неколку коктели за да изберете од, но ако ги направи дома, на избори се зголеми многу пати.За трошоците и да каже ништо - тоа ќе биде многу поевтино отколку во ресторанот, и покрај тоа, во современата домаќинка има комплетен сет на алатки за правење на било каков вид на коктели.
Кои се состојките во типичен женски коктел? Веднаш да се повика плодови како банана, манго, киви и други.

Меѓу сите видови на тропско овошје, банани, одвои особено - поради неговата мека конзистенција и со остар, но деликатна вкус, тие може да се додаде за речиси било каков коктел, давајќи му крем, крем сенка. На голема чаша коктел ќе бидат доволни 1-2 банани - за да вашиот вкус. Следна е основа - млеко или алкохол. Тоа дури може да биде само вода, ако девојката го гледа нејзината фигура.Кога додавате ликер да бидат внимателни - тие се прилично остар вкус и висок степен, така што на чаши алкохол (на пример, Бејли) во делот за коктел е доволно. Ако безалкохолни коктели, алкохол замени млеко со крем (10%), или пакет од сладолед (без адитиви - да не се нарушат вкус). За оние кои сакаат подебели - можете да додадете сечење јаболко, тоа ќе се претвори во пире и да се направи коктел густа и хомогена. Единствениот пат - коктел треба да се пие веднаш, во спротивно тоа ќе се затемни јаболко.

Излезе, врз основа на погоре може да се направи околу рецепти "женски" коктели дома:

Видео: Коктел "Детската радост". Рецепт за вкусна и здрава коктел

- тропско овошје на вашиот избор (обично банана, плус може да се додаде киви, манго и сл.). Имајте на ум дека ако сакате да се направи коктел на цитрус - тие не треба да се меша со млечни производи. Покрај цитрус коктел ќе биде течност (не е веќе прашање на вкус).
- крем сладолед или млеко и павлака, павлака, може да дури и за оние кои сакаат подебели.
- Алкохол (кој сака да додадете степен) - чашка алкохол или вотка вкус.
- јаболко, или повеќе банани - за густина.
- пченица микроб, свеж зеленчук (видови марула, врвовите на моркови, магдонос, итн), мед - за оние кои се гледа нивното здравје.

Производи на 1 порција - приближно еднакво на секој дел, освен алкохол. Но конечниот избор повторно за вас - Вашиот вкус ќе ти кажам што да додадете банани на меки или крем за повеќе масти. Главната работа е дека тука сè зависи од вас!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Коктели, digestivesКоктели, digestives
Коктели со BaileysКоктели со Baileys
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Коктел "јаболко виски"Коктел "јаболко виски"
Најдобрите коктели со ликерНајдобрите коктели со ликер
Топ 7 повеќето силна коктелиТоп 7 повеќето силна коктели
Црна памучно кадифеЦрна памучно кадифе
Коктели со текила, рум и Кока-КолаКоктели со текила, рум и Кока-Кола
Сирупи за коктелиСирупи за коктели
» » Рецепти за "женски" коктели