ma.AlcoruGuru.ru

Пијалак рецепти

Видео: Како да се направи пијалак на банана и јагоди, која може да помогне во контрола на анксиозност

пијалак рецепти

Овие пијалоци се популарни во барови во текот на годината. Тие можат да бидат топли и ладни делови. Составот на овошјето мешани пијалоци вклучуваат високи калории храна - шеќер, мед, сладолед.

сопствено производство пијалок направен од овошен сок, свежо овошје, сирупи. Во зависност од дополнителни производи пијалоци ладно овошен пијалак класифицирани во сладолед, газирана вода, јајца или жолчка и белка од јајце одделно.

Овошје пијалоци се сервира во кристал или стакло, чаши, kompotnitsah, високи чаши, на различни форми.

Жешка овошни пијалаци се издаваат на температура од 70 ° C во керамика, порцелан и Кина чаши.

Пијалаци со сладолед подготвени од овошни сокови, сирупи, природни или конзервирано овошје со додаток на сладолед. Кога ќе ја напуштат овие пијалоци се стави сладолед во форма на топки.

Послужете со сладолед, овошни сокови во високи чаши, чаши за вино, чаша со сламка и лажица, украсени со природни или конзервирано овошје.

Овошје коктел со сладолед

Овошје сочувани - 50 g сладолед 50 g, овошје и бобинки сируп 10 мл сок од овошје и бобинки - 40 мл. Принос - 150 ml.

Овошјето се прошири во сад и се прелива одмор сируп меша со овошен пијалак. Покријте со топка сладолед.

Сируп, сок и сладолед може да се крави во kokteylevzbivalke и се прелива доби мешавина на конзервирано овошје.

коктел кајсија

Кајсија сок - 100 ml, сладолед - 50 и во текот на - 150 мл.

Сок и сладолед матење во kokteylevzbivalke 5-10,

коктел лимон

Лимон 20 g, 10 g шеќер, жолчка од јајце, млеко, 80 ml, сладолед - Издадени 20 - 150 мл.Стискаш сок од лимон, се комбинираат тоа со шеќер, жолчка од јајце, млеко, сладолед, шлаг kokteylevzbivalke 10-15.

јагода коктел

Јагода сируп, 20 ml, зовриена вода, 80 ml на јагода сладолед - 30 g, јагода - издадени 20 - 150 ml.

Сирупот е разредена со зовриена вода, додадете сладолед и шлаг kokteylevzbivalke 10-15. Бобинки се прошири во сад и се прелива снабдувањето со коктел.

ананас коктел

Сладолед - 50 g, сок од ананас - 50 ml, ананас - 50 во X s o d - 150 ml.

Сладолед во комбинација со сок од ананас и брзо движење во kokteylevzbivalke. Ананас се прошири во една чаша и се прелива коктел.

Сладолед - 50 g, сок од ананас - 50 ml, газирана вода - 50 ml. Принос - 150 ml.

Истурете во сок од ананас снабдување чаша, додадете сода вода, стави топката на сладолед.портокал коктел

Мраз портокал - 50 g, сок од портокал - 50 ml, 50 ml вода-газирани. Принос-150 ml.

малина коктел

На крем од малина 30 g, малина сируп, 20 ml, зовриена вода, 80 ml на малина мед-'20 На излез 150 ml.

Видео: овошје коктел (сокови, јогурт) во блендер

Подгответе се на ист начин и јагода ласкател.

избрани коктел

Мраз-портокалова 50g, круша сок, 30 ml, конзервирано овошје, 50 гр, 20 мл smorodinovyy- сок. Принос - 150 ml.

Сите компоненти во тепањето kokteylevzbivalke 10-15. Конзервирано овошје прелива како резултат на мешавина.

Конзервирано овошје прелива мешавина од сок од круша и рибизла овошни пијалаци, стави топката на сладолед.

Зимски коктел

сок од јаболко - 20 ml, конзервирано овошје - 30 g, цитрус крем - 30 g газирана вода - 40 ml, квас обичните-30 мл. Принос-150 ml.

Пијте со лимон ldom

Лимон 20 ml сируп газирана вода 110 ml, 10 g на лимон-2-3 масло за јадење коцка мраз со тежина од 5 g Принос - 150 ml.

Конусна форма на стаклото се прелива сируп, се стави мраз, парче од лимон и се прелива газирана вода.

лимонада кајсија

Кајсија сок - 30 ml сок од лимон - 5 ml, кајсии конзервирана - 30 g на мраз, газирана вода - 80 ml. Принос - 150 ml.

храна садот распаднат конзервирано овошје, се прелива нивните сок и додадете сода вода и мраз.

лимонада, избрани

Сок од грозје - 30 мл сируп од лимон - 20 мл, конзервирано овошје, 50 гр, вода 50 мл gazirovannaya- мраз. Принос - 150 ml.

розова лимонада

Цреша сок, 50 ml сок од лимон, 20 ml, малина сируп - 20 ml, конзервирана праски - 30 g, вода 30 ml од газираниот мраз. Принос-150 ml.

лимонада јаболко

Видео: овошје коктел со овесна каша | Cmuzi [Готвач | рецепти]

Сок од јаболко - 100 мл газирана вода - 50 ml мраз. Принос-150 ml.

грозје лимонада

Видео: Рецепти пијалаци овошен коктел рецепт лесно пијалок

Сок од грозје - 40 ml, мед пчела - 20 g лимонска киселина, 0.1 g, вода 90 ml-газирани. Принос - 150 ml.

Подгответе како и лимонада и кајсија.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Интересно коктел рецептиИнтересно коктел рецепти
Ледениот брегЛедениот брег
Дали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохолДали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохол
Чај со страст овошје и сладоледЧај со страст овошје и сладолед
Его-нозе и неговата подготовкаЕго-нозе и неговата подготовка
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
Пијте за вашето здравје!Пијте за вашето здравје!
Банана - јагодаБанана - јагода
Десерти со додавање на алкохол на вечера свеќиДесерти со додавање на алкохол на вечера свеќи
» » Пијалак рецепти