ma.AlcoruGuru.ru

Его-нозе и неговата подготовка

На пример, нозете и неговата подготовка

Родното место на его-нозе е Шкотска. Вообичаено, овој пијалок се состои од силен алкохолен пијалок или вино, сокови, алкохол, јајца, млеко.

Понекогаш дел од млекото замена сода или минерална вода, шампањ или јаболковина.

Орев Aigues нозеЈајца - 6 компјутер, шеќер во прав -. 50 грама млеко - 500 мл алкохол "бадем" - 300 мл алкохол "Чоколадо" - 200 ml, 35% крем zhirnosti- 500 ml мелени бадеми - 100 гр

Жолчките се одвоени од протеини. Протеин со додавање на шеќер во прав шлаг одделно. Шлаг.

Во jorum мешаница пред-ладење млеко, алкохол, жолчки од јајце и шлаг. На врвот на магацинот пијалок тепани белка од јајце и посипете со сецкани бадеми.

Нов пример нозе

Јајца - 6 компјутер, шеќер во прав -. 50 грама млеко - 250 мл сладолед - 500 g, темна соба, - 250 ml, ракија - 250 ml алкохол "Кафе" - 200 мл алкохол "Чоколадо" - 200 мл чоколадо - 50 g

Одделете ги жолчките од белките. Протеин со додавање на шеќер во прав шлаг одделно. Во jorum влегоа во пред-ладни млеко, рум, ракија, сокови, сладолед додадете и шлаг жолчки од јајце.

Измешајте добро додека смесата е хомогена. На врвот на пијалок се става шлаг јајце тоа протеини посипете со мелени чоколадо.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Горко-слатки Чоколадо тортаГорко-слатки Чоколадо торта
Јајце ликерЈајце ликер
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Ладно месоЛадно месо
Подготовка на грог и ударПодготовка на грог и удар
Како да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусовиКако да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусови
Палачинки со шлаг крем и оревиПалачинки со шлаг крем и ореви
Таквите различни eggnogТаквите различни eggnog
БисеренБисерен
Како да се подготват алкохоличар милкшејкКако да се подготват алкохоличар милкшејк
» » Его-нозе и неговата подготовка