ma.AlcoruGuru.ru

Сладолед во вино

Видео: Тајланд вкус. Durianovoe сладолед и lychee вино. Pattaya

Коктел Состојки:

  • сок од јаболко 100 ml
  • праска сок 100 ml
  • сладолед 50-70 гр
  • сок од грозје 100 ml
  • коњак 30 ml
  • црвено вино 300 ml

Видео: Број №34. Наргиле на манго сладолед!

коктел "Сладолед во вино" - ова е една необична комбинација на црвено вино, ракија, сокови и сладолед. Коктел малку курва и слатко, тоа би било убаво да се напијам со пријателите на топла летна вечер. Предностите на коктел е тоа што користи едноставни состојки, и тоа лесно може да се направи дома. Во прилог на компонентите на коктел ви треба е блендер, неколку минути во изобилие - и коктел "Сладолед во вино" подготвени да се служи.состојки:300 ml од црвено вино
Коњак 30 ml
100 ml сок од јаболко
Праска сок од 100 ml
100 ml сок од грозје
Сладолед 50-70 g

Подготовка:

Земете сладолед, јаболко, портокал и сок од грозје и црвено вино, се промешува состојки во блендер. Потоа додадете малку ракија и се промешува повторно, користејќи го забави режимот на shuffle. Голем круг чаши за вино, ставете го во фрижидер да отстои половина час пред да им служи коктели. По состојки се мешаат во блендер, се прелива коктел во чаши. Украсете ѕидот очила парчиња овошје - портокал, банана или јагода. Коктели може да се сервира!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Коктел од лубеницаКоктел од лубеница
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Ледениот брегЛедениот брег
Дали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохолДали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохол
АлбаАлба
Чај со страст овошје и сладоледЧај со страст овошје и сладолед
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
Банана - јагодаБанана - јагода
» » Сладолед во вино