ma.AlcoruGuru.ru

Чоколадно млеко

Коктел Состојки:

  • шеќер во прав
  • сладолед 150 ° C
  • млеко 250 ml
  • какао 2 лажици

Ова е многу едноставен и брз рецепт млеко, кои може да бидат подготвени во минути.

состојки:

Млеко 250ml.
Сладолед - 1up.
Какао - 2 лажици.
Бобинки - по вкус.
Шеќер во прав - по вкус.

Подготовка:

Во блендер се прелива млеко, додадете овошје, сладолед, шеќер во прав, какао, сите победи и за формирање на пена.

Ако имате мешалка е доволно што во рок од една минута сите состојки измешани и да добијат вистински чоколадо мешавина моќен.

Служат ладни коктел, можете да додадете парче сладолед.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Деца јагода + млеко пијат за "многу" возрасниДеца јагода + млеко пијат за "многу" возрасни
Домашна чоколаден ликер со кондензирано млекоДомашна чоколаден ликер со кондензирано млеко
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Его-нозе и неговата подготовкаЕго-нозе и неговата подготовка
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
Банана - јагодаБанана - јагода
Десерти со додавање на алкохол на вечера свеќиДесерти со додавање на алкохол на вечера свеќи
Кафе коктелКафе коктел
Млеко тресеМлеко тресе
» » Чоколадно млеко