ma.AlcoruGuru.ru

Инфузија на црвени рибизли

Инфузија на црвени рибизли

Iterate црвена рибизла бобинки, се меша со 4 килограми шеќер, додадете 200 грама на ливчиња од роза, сето тоа се прелива во шише и се прелива 5 литри вода и 1,2 литри вотка, пречка и малку зацврсти памучна крпа да се одржи во сонцето. Кога бобинки се претвори бела, ставете го во шише ладно место. Кога ликер населува, се прелива во шишиња и плута.

4 кг црвени рибизла се стави во буре или други сад, додадете 1 кг шеќер, истурете 8 L на вода и 800 ml вотка. Па плута и го стави во визба или друго ладно место, а по 6 месеци на полнење во шишиња и ги заглави. По неколку дена на ракија може да се конзумира, но повеќе не чини, толку подобро.Црвена рибизла бобинки да се стави во глинен сад, се прелива вино, покријте го садот со хартија во хартија да се направи иглата неколку дупки, ставете го садот во топла рерна или рерна и оставете за 14 часа. По ова ракија кул, мозоци и додадете шеќер по вкус.Iterate црвена рибизла бобинки, како и за секои 400 грама за да преземе 400 грама шеќер, истурете во цевката во слоеви - слој на овошје, шеќер слој до барут е полна, прелива вотка и го стави на 3 месеци на ладно место. После тоа, потрошувачка на ракија и бобинки се посипува врела вода, ќе добиете уште една ликер. За подготовка на ликер на овој рецепт, можете да го користите плодовите на бели рибизли.

Земете 800 грама црвено рибизла 400 гр шеќер, се стави во шише, се стави на 3-4 дена на сонце, а потоа се прелива сок во шишиња, плута и се стави на ладно место.

1 кг рибизли, 0,5 литри на трпезно вино, шеќер вкус.

Рибизли се става во тенџере емајл, истурете дома трпезно вино и се чуваат во умерено топла рерна за 14 часа. (Со можни прекини). Бренди исцедена, додадете шеќер по вкус и шишиња.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рибизла ratafiiРибизла ratafii
Насловна Инфузија на црвени и црни рибизлиНасловна Инфузија на црвени и црни рибизли
Рецепт ликер црвена рибизлаРецепт ликер црвена рибизла
Рецепт рибизла виноРецепт рибизла вино
Шампањ црна рибизла лисјаШампањ црна рибизла лисја
Инфузија на црна рибизлаИнфузија на црна рибизла
Само ликер, едноставно затоа што на рибизли (црна и црвена)Само ликер, едноставно затоа што на рибизли (црна и црвена)
Алкохол на црвени рибизлиАлкохол на црвени рибизли
Готвење вкусна ликер направен од црвена рибизла бобинкиГотвење вкусна ликер направен од црвена рибизла бобинки
Вино од црвена рибизлаВино од црвена рибизла
» » Инфузија на црвени рибизли