ma.AlcoruGuru.ru

Како да се готви mulled вино - 2 часа.

Видео: BEZALKOGOLNY mulled вино

mulled вино портокал
1 литар црвено пристаниште вино, 250 г ликер од портокал, 2 лимон, морско оревче.
Во емајл опрема истурам вино, се раствора шеќер во него, донесе до вриење, но не зоврие.

Видео: НАШИОТ mulled вино дома - класичен рецепт #VictoriaR

Припремената смеса се отстранети од чинијата, го стави во лимон и се прелива алкохол, и се остава да отстои околу 10-15 минути.
Mulled вино подготвени да се прелива во чаши, посипете морско оревче, сецкани на парична казна ренде.Mulled вино "Каролина"
400 mL на црвено вино, коњак 75 ml, 50 ml вотка, 50 g шеќер, рендано морско оревче, каранфилче голем малку, 3 pinches цимет, allspice 2 грашок.
Вино се става во сад емајл, покријте го со шеќер, се стави зачини, топлина, мешајќи со дрвена лажица, не донесе до вриење, додадете останатите состојки алкохол, топлината не води, пак, да се вари.Се прелива во термос, стојат најмалку 1 час.
Mulled вино "печат"
1 лажица масло. Лажица мал без сено суво грозје, 40 мл бел рум, 1 лажица масло. лажица шеќер, 50 мл бело вино, 1 парче кора од лимон, 1 прстофат мелен цимет.
Во една чаша, ставете го сувото грозје и се прелива рум, суво грозје да се издува.

топлина
шеќер, бело вино, цимет и лимон кора, без вриење, потоа се става во чаша.
Mulled вино "Жешка Локомотива"
1 жолчка од јајце, половина лажичка шеќер, 1 час. Мед, 100 мл Бургундија вино, неколку капки алкохол Triple sec, 1 прстофат мелен цимет.

Микс жолчка од јајце, шеќер и мед.
Топлина Бургундија, Triple sec и цимет заедно со жолчка од масата се става во гимнастик.
бела mulled вино
1 шише бело вино, 10 парчиња изгорени шеќер, 1 чешне.

Вино, шеќер и каранфилче се загрее, не зоврие, и процедете во чаша.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Најдобар рецепти на домашен mulled виноНајдобар рецепти на домашен mulled вино
Како да се готви mulled вино?Како да се готви mulled вино?
Затоплување пијалоци - како да се готви mulled виноЗатоплување пијалоци - како да се готви mulled вино
Домашна mulled виноДомашна mulled вино
Класичен mulled вино домаКласичен mulled вино дома
Портокал mulled вино со циметПортокал mulled вино со цимет
Класичен mulled виноКласичен mulled вино
Mulled виноMulled вино
Чекор по чекор рецепти на топла алкохолни коктелиЧекор по чекор рецепти на топла алкохолни коктели
Како да се готви (готвач) mulled вино домаКако да се готви (готвач) mulled вино дома
» » Како да се готви mulled вино - 2 часа.