ma.AlcoruGuru.ru

Ванила ликер

ванила ликер

5g ванила, цимет 4 g, 3 парчиња. каранфилче, 3 l алкохол, 700 ml зовриена вода- сируп:600 ml од вода и 2 кг шеќер алкохол микс ванила, цимет и каранфилче, и додавање на ладење зовриена вода и распоредени на снабдување за 2 недели во сонцето. Потоа се филтрира и се меша со сируп на конвенционален начин.2-W кесичка ванилин, коњак или 2 литри алкохол, 1 кг шеќер, 2 литри вода. Микс на ракија со ванила, се прелива во шише и се остава да отстои 15 дена. се готви на сируп и се меша со ракија од вода и шеќер. Како резултат на алкохол се филтрира и се чуваат во шишиња.

Видео: Лубеница ликер дома - и готвење рецепт

4 ванила стапчиња, 15 чаши алкохол, 5 чаши шеќер 10 чаши вода, екстракт од cochineal.Во голем шише да се прелива алкохол и стави сецкани на мали парчиња ванила. Шише плута и, се стави на топло место за 14 дена, често се промешува содржината. После тоа, се вари шеќер и вода во течна стана транспарентен. Кул, се прелива сируп во алкохол, оставете неколку дена, додавајќи 2 лажици. l. (Целосно) инфузија на cochineal. Филтер двапати. Ако алкохол не е црвено, да додадете тинктура од cochineal.

6,5 g на ванила, цимет 6,5 g, 3 парчиња. каранфилче, 3 чаши суви боровинки, 3.3 l алкохол, вода стакло 3 сируп:4 чаши вода и 3,5 чаши на миење цимет шеќер, се додаваат ванила и каранфилче, се стави во шише, да се пополни со вода и алкохол. Стави во сонцето за 2 недели. А потоа се исцеди и се меша со боровинки и сируп направени од вода и шеќер. Оставете го да отстои на ладно подрумот (но не на глечерот) 10 дена.

Видео: мандарински ликер. А вкусна пијалок со арома на Нова Година

По 10 дена, течноста се исцеди во ново шише и се прелива вотка плодови втор пат и кисна за две недели, а потоа се исцеди на инфузијата. Прелива Бери вотка трет пат, се остава да отстои за 7 недели, а потоа сите овие сокови да се меша, дури и подсладите вкус, но не додаваат повеќе од 300 грама шеќер на шишиња, плута, катран и да ја задржите во подрумот.

Во 3 л алкохол стави ванила 4-5 g, 4-5 g на добро измиени, но без пораз цимет, каранфилче и 3. Додадете 600-700 гр ладна зовриена вода и постојано место за две недели во сонцето. Потоа вирус и се меша со сируп од 600-700 гр вода и 2-2,5 кг шеќер на конвенционален начин.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Јајце ликерЈајце ликер
Малина ликерМалина ликер
Круша ликерКруша ликер
Робин шумитеРобин шумите
Две докажан рецепт на ванила ликерДве докажан рецепт на ванила ликер
Дуња ликерДуња ликер
Боровинки ликерБоровинки ликер
Цреша ракијаЦреша ракија
Како да се направи млеко и јајце ликерКако да се направи млеко и јајце ликер
Јагода ликерЈагода ликер