ma.AlcoruGuru.ru

Подготовка на грог и удар

Подготовка на грог и удар

Топли пијалаци се загрева со вино, со што се формулирани обично во текот на зимата. Служи во чаши, поставени во coasters. Очила пред фрлаат пијалок во нив, мора да се загрее во топла вода.

Црвеното вино - 250 g, чај (подготвени да пијат) - 400 ml шеќер - 125 грама, цимет - 1 g, каранфилче - 1 Во топло црвено вино стави шеќер, цимет, каранфилче, се вари 2-3 минути. После тоа, виното со зачини се прелива преку цедилка во чаша силен топол чај.

Видео: На дното - Грог

Црвениот трпезно вино - 500 ml шеќер - 125 грама, лимон или мандарина - 5 точки, цимет - 1 g, каранфилче - 1 g на морско оревче - 1, во шеќерен сируп е подготвена, додава цимет, каранфилче, морско оревче и кора од лимон. Потоа се става на вино, се донесе до вриење и се филтрира. Кога сервирате пијалок во секоја чаша 1 се стави на парче лимон и мандарина.

Црвеното вино - 500 мл бело вино - 250 g тинктура (лимон, мандарина, или цреша) - 100 мл. sahar- 100 g кора - 1 g, цимет - 1 g, каранфилче - 1 g

Црвено и бело вино се меша, додаде тинктура, шеќер, кора од лимон, цимет, каранфилче, загрева до вриење и се филтрира. Послужете топло.

Сок од јаболко - 650 мл. Вино - 200 гр шеќер - 100 грама, лимон или кора од портокал. Сокот од јаболко додадете малку вода, се стави на кората од лимон или портокал и се вари 2 минути. После тоа, се цеди, се става во вино и служи топол.

Вино - 900 ml, коњак - 100 гр шеќер - 100 грама, лимон или портокал - 5 точки, цимет - 1 g, каранфилче - 1 g на морско оревче - 1 g, кора - 1 g

црвено вино на маса стави цимет, каранфилче, морско оревче, кората од лимон, шеќер, донесе до вриење и се филтрира. После тоа, додадете ракија. Пијалокот е поделен во чаши, ставајќи секој во парче од лимон или портокал, служи топол.Коњак - 375 ml, шеќер во прав - 50 g, 5 лимон парчиња.

Загреана истурете чаша шеќер во прав и се истури ракија се истури врела вода, додавајќи лимон парче.

Коњак - 300 ml алкохол - 125 ml шеќер - 25 гр шеќер во прав -. 50 g, 5 лимон парчиња. Вжештената стакло се става шеќер во прав, се става во ракија, се стави на шеќер и парче од лимон, се прелива вода што врие. Во една лажичка, се става во чаша, стави еден мал дел од шеќер, ракија истури врз него и го стави во чаша. Послужете топло.

Млеко - 875 мл коњак или ликер - 125 ml, шеќер во прав - 50 Во една чаша загреана става шеќер во прав, се додава или ракија ликер, се промешува и се надополнува со топло млеко. Топ можете да посипете со морско оревче.

рускиот печатЈајца (јајце) - 12 парчиња, шеќер во прав -. 50 g, 1 g на цимет, морско оревче - 1 g на кората од лимон, ракија - 100 ml, крем - 1000 ml, вотка - 250 ml.

Жолчки нанесуваат со шеќер во прав, се додава цимет, кора од лимон, морско оревче. Потоа додадете ракија, вотка, шлаг и метал размахване за 15 минути. или миксер 7 мин. Се стави на ладно (мраз) за 15 минути. Истури во чаши.

Коњак - 250 ml, резеда - 250 ml, вотка - 200 ml, лимон - 1 единици, портокал -. 1 компјутер, со еден лимон кора, инфузија на чај -. 1000 ml Egg (бели) - 3 единици.

Лимони и портокали се сече на парчиња. Протеините во стабилна шлаг пена. Измешајте ракија ликер, водка и инфузија на чај, се додаваат и сецкани агруми тепани жолчките, донесе до вриење во тенџере и се хранат со удар.

Шеќер - 1500 грама, вода - 500 ml, ракија - 500 мл шампањ - 750 мл сок од 5 лимони.

Од шеќер и вода готви сируп, кога на маса ќе почне да врие, додадете ракија, шампањ, сок од лимон. Доведете го до вриење, се филтрира преку ленено платно и се хранат на масата од стакло.

Шеќер - 250 гр бело вино - 1000 ml, цимет - 1 g, каранфил - 0,5 g Лимон - 1 единици, шампањ -. 150 ml. Вино помешано со шеќер додека не се раствори и запалени. Кога виното врие и почнува да испарува, додадете парче од лимон, цимет и каранфилче. Подготвени удар филтер и додадете шампањ. Кога сервирате во секоја чаша стави парче лимон.

Инфузија на чај - 750 мл шеќер - 350 грама, рум - 250 ml, лимон - 1.

Во затегнати инфузија на чај додадете шеќер, парче од лимон и рум. Кога сервирате во секоја чаша стави парче лимон.

Лимони - 4 парчиња, соба или ракија -. 750 ml, деривати на шеќер - 200 грама, инфузија на чај - 1000 ml.

Лимони - 4 парчиња, соба или ракија -. 750 ml, деривати на шеќер - 200 грама, инфузија на чај - 1000 ml.

Видео: yum-yum: Грог дами "

Шеќер скрши и се прелива сок од четири лимони, рум или ракија. Кога шеќерот се раствора, се става во чаша чај инфузија (топла). Сите се добро се меша и го стави на мраз. Да му служи ладно.

Рум или ракија - 500 ml портокал - 5 парчиња, лимони -. - 2 парчиња, шеќер -. 900 g, порта - 300 ml вода - 400 ml, деривати на шеќер - 6 парчиња.

Шишето се истури рум или ракија, додадете сок од портокали и лимони, инсистираат 14 дена, тресење на ден. Варени шеќерен сируп, кога се се сведуваше на тенок конец, да додадете пристаниште вино, кора од лимон и филтрирање на тинктура, се меша, повторно се филтрира и шишиња. Како резултат на екстракт може да се чуваат за долго време. На удар мора вода (врела вода) - 150 ml од екстрактот - 50 мл. Тоа е можно да се користи ладна екстракт со бело или црвено вино во сооднос од 150 ml вино и 50 ml екстракт.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Mulled вино и готвењеMulled вино и готвење
Како да се готви mulled вино? - 2 ч.Како да се готви mulled вино? - 2 ч.
Избрани винаИзбрани вина
Како да се готви mulled вино - 2 часа.Како да се готви mulled вино - 2 часа.
Супа од праски и бело виноСупа од праски и бело вино
Над 30 рецепти топла и ладна тупанициНад 30 рецепти топла и ладна тупаници
Класичен mulled виноКласичен mulled вино
Дуња ликерДуња ликер
Боровинки ликерБоровинки ликер
Цреша ракијаЦреша ракија
» » Подготовка на грог и удар