ma.AlcoruGuru.ru

Слива вино

Видео: слива вино 2016 P1

слива вино

Користење на слива вино како главна состојка, може да бидат подготвени мирисна, и хармоничен вкус прекрасни вино. Овој пијалок ќе станат се повеќе и повеќе скапоцени и повеќе вредни секоја година.Подготовка на слива вино - тоа не е тешко со која треба да се справи дури и почетниците произведувач на вино. Најважно - да се подготват однапред на сите состојки, и тоа неколку килограми на сливи, по можност на различни сорти на грозје во вкусот, три литри вода, половина килограм шеќер, а половина од лажици трпезаријата на квасец.

За подготовка на слива вино мора да: Сите слива миење и чистење на семиња. После тоа, пополни потребниот износ на шеќер и се прелива вода што врие. Нека пијалак за осум часа. Бидете сигурни дека за да се заврши на сад за да се задржи топло.По инфузијата се населува, тоа може да prospirtovat, и да додадете различни супстанции да им даде на заситени и адстрингентно вкус од слива не се, за разлика од другите шумски плодови. Ние им даде на тоа производство за околу две недели.

Откако даденото време е горе, отстранување на вино од талог и влегоа во чиста шишиња за чување. Поради содржината на мала количина на алкохол во нивниот состав, виното може да се чуваат за долго време, а со тоа и вкус карактеристики само ќе се подобрува.

Видео: Слива вино. дел 1

Така, ако имате собрани на оваа сезона во неговиот dacha голема жетва на сливи и едноставно не знаат што да прават со нив, се обиде како произведувач на вино, а сега се подготви домашно вино.

Следете чекор по чекор инструкции, тоа не е толку тешко, но резултатот ќе amaze секого. Значи, ќе се спаси жетва, тоа не е изгубена, обработени сите плодови, и Нова Година веќе ќе имаат неколку шишиња на слива вино, што е ретко да се најде во продавница. Бидете сигурни дека вашиот дом ќе го цениме оваа идеја.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Инфузија на слива (вотка)Инфузија на слива (вотка)
Слива ликерСлива ликер
Слива ликер домаСлива ликер дома
Домашна цреша слива вино - едноставен рецептДомашна цреша слива вино - едноставен рецепт
Домашна слива вино за некомплицирана рецептДомашна слива вино за некомплицирана рецепт
Инфузија на сливиИнфузија на сливи
Рецептот на цреша слива светлина наРецептот на цреша слива светлина на
Слива светлина домаСлива светлина дома
Рецепт слива ликерРецепт слива ликер
Цреша слива вино од дома е едноставен рецептЦреша слива вино од дома е едноставен рецепт
» » Слива вино