ma.AlcoruGuru.ru

Светлина слива

Видео: слива светлина, светлина слива, Гроздобер 2015 Видео 2, слива Гроздобер 2015 светлина, Видео 2

светлина слива

светлина слива

  Светлина слива лесно може да го направите дома. Укинувањето на вотка Круша, Тој има светлина пријатен мирис на овие плодови.

Овој пијалок е корисно да се направи, кои имаат свои тоне. Таквите пијалак има свој уникатен вкус.

  За да се подготви на пијалак од сливи мора да биде:  сливи (Дванаесет kg)

     шеќер (Полувреме килограми)  вода (Десет литри)

Видео: Fruktorvaya Брага Слива

  квасец алкохол (Сто и педесет грама).

                         Подготовка на светлина слива

Видео: PLUM светлина, светлина слива, култура 2015 ВИДЕО №1 PLUM светлина, берба 2015

Сливи мора да биде зрело, можете дури и може да се користи презрее. Измијте плодови и семиња, заедно со дрвена шпатула или Makogon добар водат со кашеста маса во емајл тава или други сад (не се користи капацитетот на бакар, алуминиум).

Исто така, да се направи шеќерен сируп. Разредете шеќер во топла вода од 35 C и се става во тава. Можете исто така треба да се направи квасец стартер посебно во топла вода и се става во тава, исто така.

Останатите водата се загрева до 35 C и се прелива на нашите состојки. Тогаш ви треба добар сето тоа промешајте, покријте го садот, завиткани во крпи и го стави во топлина.

Кога ферментација е завршена, на готовиот Брага филтрира преку cheesecloth и се прелива во светлина.  Секогаш обидувајте се да го направите на дестилација со помош на пареа барабан. По дестилација направи темелно чистење од разни нечистотии и фузелово масла.

Па, тоа е светлина слива подготвен. Може да се забавува пријатели, мислам дека тие ќе го цениме вашата работа правилно.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Вкусни слива ликер Брзи рецептВкусни слива ликер Брзи рецепт
А едноставен рецепт alychovogo светлинаА едноставен рецепт alychovogo светлина
Домашна слива вино за некомплицирана рецептДомашна слива вино за некомплицирана рецепт
Слива виноСлива вино
Инфузија на сливиИнфузија на сливи
Рецептот на цреша слива светлина наРецептот на цреша слива светлина на
Дома пијалак рецепт сливаДома пијалак рецепт слива
Рецепт за ракија домаРецепт за ракија дома
Слива светлина домаСлива светлина дома
Рецепт слива ликерРецепт слива ликер
» » Светлина слива