ma.AlcoruGuru.ru

Слива вино дома. (Најдобар Рецепти)

  1. Слива вино е класичен рецепт.
  2. Слива вино, уште неколку опции.

слива вино домаСлива - Бери, кој дава мудрост, здравје и долговечност. Во Источна за илјадници години го направи вино. Во последниве децении, домашно вино од слива да се направи простор во подрумите на винарите грозје и јаболко вино.

Слива вино - е пијалок за аматерски, тој светла живописни арома и топло, необичен вкус. Тоа усогласува совршено со јадења од месо (посува опции) и разни десерти (повеќе слатка опции).

Сепак, во продавницата вино од сливи, особено кинески и јапонски производство сега е во голема мера не е природно. Затоа, тоа е подобро да се купи, и се подготви себе. Во овој случај, се слива вино не е потешко отколку од грозје или јаболка.

суптилностите:Веднаш треба да се пропише дека овој пијалок ќе одговараат на апсолутно секој сливи, но многу добро како основа за темната сорта.

Овошјето треба да се соберат само зрели, во време кога тие се зрели, така што тие почнуваат да паѓаат.Собрани сливи пред употреба да се стави на неколку часа на сонце (виното е послатко) и миење не е потребно (само тоа е многу валкани - од земјата).

Пред да се направи процесот на производство на вино, да се подготват однапред сите потребни садови, тегли, шеќер. Сите подготвени? Ние се фаќате за бизнис.

Вино од слива класичен рецепт

во класичен рецепт, на кој ќе се цедењето детали подолу најтешкиот дел, бидејќи поради неговата каша може да се добие во форма на течност пире. Но, во останатиот дел од технологијата на изработка дури и полесно од другите куќа вина - треба помалку шеќер, и процесот на ферментација обично се случува многу брзо.

вино од слива

Значи, ни треба:

  • овошје сливи, зрели и лага во сонцето
  • гранулиран шеќер
  • вода
  • контејнери во износ од 3 единици (по можност на стакло) во соберат сок, вино вториот ќе талкаат во третиот решат
  • ткаенина филтер, на пример, со парче газа
  • медицински гумена ракавица
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Вкусни слива ликер Брзи рецептВкусни слива ликер Брзи рецепт
Слива ликер домаСлива ликер дома
Најдобрите режеш вино домаНајдобрите режеш вино дома
Домашна цреша слива вино - едноставен рецептДомашна цреша слива вино - едноставен рецепт
Домашна слива вино за некомплицирана рецептДомашна слива вино за некомплицирана рецепт
Слива виноСлива вино
Рецептот на цреша слива светлина наРецептот на цреша слива светлина на
Рецепт за ракија домаРецепт за ракија дома
Слива светлина домаСлива светлина дома
Рецепт слива ликерРецепт слива ликер
» » Слива вино дома. (Најдобар Рецепти)