ma.AlcoruGuru.ru

Инфузија брусница

инфузија брусница

инфузија брусница

    Инфузија брусница има одличен вкус, додека одржување на богат арсенал на витамини и минерали кои се во боровинки.

Овој пијалок е дури и корисни за нашето тело, но се разбира, во мали дози.

Видео: брусница ликер рецепт видео дел 1

Бренди брусница во повеќето случаи тоа се направи дома, како што е едноставен, и се добива производ со висок квалитет.

Боровинки се користат, како свежи и замрзнати. Во вториот случај треба да се топи мразот во бобинки прво, средиме, а веќе, а потоа продолжи со подготовка на пијалокот.

                 Рецепт 1. брусница Инфузија

         состојки:

Видео: Изработка на вкусен. дел 2• алкохол (Pint)

• вода (400 милилитри)

• брусница (Фунта)

• Шеќер (Фунта)

                подготовкаБоровинки се оди, се мие, фунта (може да критикувам). Потоа го стави сето тоа во шише три-литарски, истурете вода, алкохол и шеќер да се заспие. Сите што ви треба добар микс, покријте и оставете за шест недели во темно место.

Потоа се филтрира готови ликер (може да се користат газа, памук). Пијалокот се става во шише и добро затворено. Да се ​​чува во подрумот не повеќе од 9 месеци.

   Рецепт 2. инфузија брусница (без шеќер)

                  состојки:

• алкохол (Pint)

• брусница (Фунта)

• вода (100 милилитри)

               подготовка

Се мие и се пресели плодови треба фунта банкарски и се прелива алкохол и вода, а потоа со мешање. Тогаш банки затворете го капакот и го стави на две недели во темно место.

По овој филтрирање преку cheesecloth и памук и се прелива во шишиња. Чувајте по можност во подрумот не повеќе од една година.

Така, може да се подготват вкусни брусница ликер од многу пријатен мирис. Излегува не е полошо ракија од грозје, но со неговата жена.

Во овие рецепти може да се користи наместо на алкохол и добар вотка, бренди или прочистен пијалак. Бон appetit!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Тинктура од малиниТинктура од малини
Рецепт брусница воткаРецепт брусница вотка
Рецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохолРецепт тинктура брусница. Брусница тинктура на светлина, вотка или алкохол
Тинктура брусница (рецепт 2)Тинктура брусница (рецепт 2)
Тинктура од малиниТинктура од малини
Тинктура од брусницаТинктура од брусница
Рецепт за брусница виноРецепт за брусница вино
Соба зориСоба зори
Домашна сок од брусницаДомашна сок од брусница
Слатка брусница ликер ракијаСлатка брусница ликер ракија
» » Инфузија брусница