ma.AlcoruGuru.ru

Милкшејк со јајце

Милкшејк со јајце

Овие пијалоци се хранливи, благодарение на нивните јајца и жолчка од јајце, нивните составни вкусови даде пријатен вкус и арома. Само исхрана јајца се користи за да се направи овој вид на коктели.

На готовиот пијалоци се сервира од страна на стаклото од 250 ml капацитет со слама, како кога камшикување тие се зголеми во обем од 2-3 пати.

Коктел млечно ванила јајце

Ванилин шеќер - 0.5 g, шеќерен сируп - 20 ml. јајце, млеко - 140 мл. На излез од 200 ml.

Видео: Готвење протеини се тресат

Сите компоненти на коктелот беа споени во една чаша миксер и размахване за 15 секунди.

Коктел млечно чоколадо јајца

Чоколаден сируп, 30 мл жолчка од јајце, млеко 150 мл. С О Д x - 200 ml.

Подгответе како и млеко и ванила шејк со јајце.

Коктел чоколадо бадем со јајце

Чоколаден сируп, 10 мл, 30 г бадеми izmelchennyy-, жолчка од јајце, млеко - 120 мл. На излез од 200 ml.

Подгответе како и млеко и ванила шејк со јајце.

Коктел млечно малина со јајце

Малина 30 мл сируп, јајца, млеко, 130 мл. Принос - 200 ml.Подгответе како и млеко и ванила шејк со јајце.

Коктел мед и млеко со јајце

Мед - 20 g на јајце, млеко - 140 мл. Принос - 200 ml. Подгответе како и ванила шејк со јајце.

Коктел млечни овошје со јајце

Млеко 120 мл, јагода, рибизла сок и малина - 20 ml од јајце, шеќер - Издадени 20 - 200 мл.

Од јајце со шеќер, додадете топло млеко, се промешува и се прелива Бери сок. Фрижидер, и служат во чаши за вино со слама.

Коктел млечно чоколадо јајца

165 ml млеко, какао во прав, 10 g, 15 g шеќер, ванилин шеќер - 1 g жолчка од јајце - 0,5 единици. Принос - 200 ml.Сварете го млекото со ванила, додадете какао, се промешува за шеќер во мала количина на ладно млеко.

Кул како резултат на смесата, додадете го жолчка и камшикување во kokteylevzbivalke 15c. Истурете во хранење чаша, ставање на парче јастив мраз.

Коктел млеко со јајце-брусница

Брусница сок - 50 ml, жолчка од јајце, шеќер - 20 грама млеко - 120 мл. Принос - 200 ml.

Подгответе како и млеко и ванила шејк со јајце.

"Млекото спортисти"

Пиво Киев - 75 ml, ладни млеко - 75 ml јајце - 25 g, мед - 20 Во x S o d - 200 мл.

Подгответе како и млеко и ванила шејк со јајце.

Коктел млечно боровинки јајце

Од јајце, сок од боровинки, 50 ml, 100 мл млеко, шлаг - 10 во X s o d - 200 ml.

Сите компоненти на камшик со електричен миксер на 10 до 15 секунди. Внесува во 250-300 ml beakers, на врвот со шлаг.

Подгответе како и млеко и ванила шејк со јајце.

Жешка млечен пијалок јајце

Видео: Коктел со јагоди и млеко ......

Млеко 160 ml жолчка snrop ванилин-20 ml. С О Д x - 200 ml.

Жолчка фунти со ванила сируп, и, мешајќи постојано, да додадете топла млеко. Се става во чаша вино и служи со лажица.

Подгответе како и млеко и ванила шејк со јајце.

Млеко со сода вода

Млеко или топло-ладни 140 ml газирана вода - 60 ml. Принос - 200 ml.

Во една чаша млеко да се прелива сода вода, се служи со слама.

Овој пијалок може да бидат подготвени со топла млеко. Во овој случај, не се служи на слама. Топло млеко со сода вода е превентивна мерка против настинки.

спортски пијалок

Млеко - 80 ml сок од грозје - 20 ml, шеќерен сируп 10 ml јајце-газирана вода 50 ml. Принос - 260 ml.

Сите делови освен сода вода, матење во kokteylevzbivalke 15. Става во чаша на снабдување, да додадете сода вода и се служи со слама.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Млеко ликерМлеко ликер
Коктел со ракија и јајцеКоктел со ракија и јајце
Бренди EG нозеБренди EG нозе
Вкусни јајце ликер со своите рацеВкусни јајце ликер со своите раце
Што е Flip? Ајде да се запознаат!Што е Flip? Ајде да се запознаат!
Јајце ликер домаЈајце ликер дома
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Палачинки со шлаг крем и оревиПалачинки со шлаг крем и ореви
Таквите различни eggnogТаквите различни eggnog
» » Милкшејк со јајце