ma.AlcoruGuru.ru

Кафе коктели за сите вкусови

коктел со кафе

Ние Ви препорачуваме да се обиде на коктели кафе - тоа е веројатно дека еден од овие подолу рецепти ќе стане вашиот омилен.

Видео: еспресо мартини [Cheers! | пијалаци]

Рецепти за безалкохолни кафе коктели

Кафе со млеко коктел:
- 250 ml на негово подготвување coffee-
- 250 ml moloka-
- 250 ml на шлаг slivok-
- 1 лажица moda-
- малку ванила sahara-
- нане остава за декорација.
Производство на кафе, да додадете ванилин шеќер, мед и млеко - се загрее пред почетокот на вриење и отстранете ја смесата од топлина. Кул пијалок. Потоа го ставаат во кафе со млеко, павлака и размахване се темелно со помош на блендер. Подготвени се прелива во коктел чаши и гарнитури со нане.

Коктел со нане
Кафе коктел со сладолед:
- 3 лажици. разладено сварено coffee-
- 600 ml morozhenogo-
- 100 ml од ананас soka-
- 6 лажиче шеќер peska-
- малку мелено кафе за декорација.
Се вари и ладно кафе, а потоа камшик со помош на блендер со сладолед, сок и шеќер додека не се изедначи. Подготвени се прелива во коктел чаши и посипете ги со кафе. По барање и вкус може да го замени posypku на рендано чоколадо и цимет.
Кафе коктел со "Пепси-Кола":
- 400 ml "Пепси-Кола"-
- 200 ml coffee-
- 200 g на крем.
Вари и се излади силна кафе. Потоа се меша со кафе "Пепси-Кола" и се прелива во коктел чаши. Во секоја чаша стави на топката на сладолед.газирани пијалоци
Кафе коктел со сок од јаболко:
- 200 ml coffee-
- 50 g morozhenogo-
- 2 лажички јаболко soka-
- 1 лажиче шеќер peska-
- парче кора apelsina-
- мелено кафе или какао во прав за декорација.
Производство на кафе и кул. Потоа размахване кафе сладолед, сок и шеќер во блендер или миксер. Прелива како резултат на коктел чаши, посипете сок од парчиња кора и посипете мелено кафе или какао.
коктел "Кафе и џем":
- 150 ml на силна coffee-
- 20 ml moloka-
- 3 лажички Бери џем (на пр, црна рибизла).
Џем по можност се слатка и кисело. Производство на кафе, се лади и се меша со млеко и џем со помош на блендер.

коктел во чаша
Кафе коктел со сок од јаболко:
- 200 ml coffee-
- 50 g morozhenogo-
- 2 лажички јаболко soka-
- 1 лажиче шеќер peska-
- парче кора apelsina-
- мелено кафе или какао во прав за декорација.
Производство на кафе и кул. Потоа размахване кафе сладолед, сок и шеќер во блендер или миксер. Прелива како резултат на коктел чаши, посипете сок од парчиња кора и посипете мелено кафе или какао.

Алкохолни коктели со кафеКафе коктел со вотка "Беатрис":
- 30 ml еспресо
- 20 ml slivok-
- 20 ml vodki-
- 20 ml на алкохол "Grand Marnier"-
- коцки мраз.
Производство на кафе и фрижидер. Шејкер со мраз коцки вклопуваат водка и ликер, а потоа се филтрира како резултат на смесата во чаша. Дополни кафе пијат тивко и гарнитури со шлаг.

коктел со кафе
Кафе коктел со коњак:
- 60 мл силна coffee-
- 50 ml slivok-
- 20 ml konyaka-
- 20 ml на дијабетес siropa-
- 1 persik-
- мраз.
Вриење и кул црно кафе. Праска мие, се суши и се подели на месото од коските. Евтини праска ракија камшик и сируп во блендер со мраз. Прелива како резултат на смесата во чаша, додадете кафе и крем.
Кафе коктел со шампањ "свадба":
- 100 ml shampanskogo-
- 50 ml на силна coffee-
- 40 ml tonika-
- коцка мраз.
Производство на кафе, подсладите и кул. Во една чаша стави мраз, се посипува со шампањ, тоник и кафе.

кафе коктели

Видео: Млеко - Кафе коктел

Коктели на инстант кафе

Едноставен кафе коктел:
- 125 ml moloka-
- 100 g morozhenogo-
- 2 лажички инстант coffee-
- рендано чоколадо за декорација.
Размахване на млеко со сладолед и кафе со помош на блендер. Подготвен коктел посипете со чоколадо.
Енергија кафе пијат:
- 200 ml вода-
- 100 ml сок од црна smorodiny-
- 1 лажиче инстант кафе.
Се истура кафе со топла вода, измешајте и додадете сок, се промешува повторно. Може да се пие топла или разладено.

коктел
коктел "Кафе-флип":
- 125 ml moloka-
- 50 ml "Kahlua"-
- 50 ml brendi-
- 1 пилешки yaytso-
- 10 ml на дијабетес siropa-
- 10 ml на крем (по можност дебелина) -
- 1/2 лажиче инстант coffee-
- 1 нотка на земјата koritsy-
- коцки мраз.
Размахване јајца. Во шејкер, се комбинираат мраз "Kahlua", Бренди, крем, млеко, сируп, јајца и кафе. Подготвен коктел вирус во стакло со неколку коцки мраз и посипете со цимет. Послужете веднаш по готвење.
Кафе и јагода коктел:
- 3 лажици. moloka-
- 3 лажици јагода soka-
- 2 лажици morozhenogo-
- 2 лажици шлаг slivok-
- 1/2 лажиче инстант coffee-
- јагоди или јагода вкус.
Во миксер, се поврзете на млеко со јагода сок, кафе, сладолед и бобинки - сите добри победи. Подготвени се прелива во коктел чаши и гарнитури на пијалок со шлаг.

кафе коктели

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Гости се третираат на фрапеГости се третираат на фрапе
На кафе со лимон и други плодовиНа кафе со лимон и други плодови
Вкусни коктели - рецепти со авокадоВкусни коктели - рецепти со авокадо
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Што е Flip? Ајде да се запознаат!Што е Flip? Ајде да се запознаат!
Mokachino кафе во вашата работна масаMokachino кафе во вашата работна маса
Гурманските кафе пијалациГурманските кафе пијалаци
Таквите различни eggnogТаквите различни eggnog
Кафе на француски и други рецепти на овој мирисна пијалок & ldquo; po- & ldquo;Кафе на француски и други рецепти на овој мирисна пијалок & ldquo; po- & ldquo;
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
» » Кафе коктели за сите вкусови