ma.AlcoruGuru.ru

Какао - во козметологијата и готвење. Рецепти од какао и чоколадо - 2 часа.

Чоколадо - 40 g,
Шеќер - 20 g
жолчка од јајце - 1 единици.
вода - 120 g
Чоколадо заварени со млеко, вода и шеќер, со постојано мешање додека не се добие хомогена маса. Тогаш е дозволено да ohlazhdeniya- жолчка е додаден, при што смесата се стави ua ниска топлина (40 ° C).

По отстранувањето од топлина до меки шлаг пена.
Служат ладни во чаша, прелиена со една лажица шлаг.
Пијте "Чоколадо-кафе"
Чоколадо - 200g
вода - 200 g,
млеко - 800 g,
шеќер - 200 g,
филтрирани кафе - 100 гр

Чоколадо стопи со топла вода. Тогаш на него, мешајќи постојано, да додадете топла засладено млеко. Оваа мешавина и го претепале.
Потоа додадете затегнати кафе.

Видео: Чоколадо тартуфи во какао - едноставен и вкусен чоколаден десерт - домашна слатки - Тартуфи

Овој пијалок е добро да се пие во зима топло во лето - во студ.
чоколадо пудинг
Какао во прав - 4 лажиче.
млеко - 2 чаши
шеќер - 6 часа лажици.
скроб - 1 лажица масло. лажицаДве лажици ладно млеко мелење какао во прав и шеќер додека не се изедначи.
Останатите млеко да зоврие, додадете маса чоколадо, донесе до вриење.

Тракл се става растворени во мала количина на вода скроб, топло да се згусне и отстрани од топлина.
Послужете со вафли или бисквити. извор

какао алкохол
какао во прав - 200g
ванила - нотка
алкохол - 1,5 килограми
млеко - 2 чаши
вода - 1 чаша
200 гр какао во прав беа додадени шепот ванила, истури 1,5 литри алкохол и инсистираат јас недела, секојдневно тресење неколку пати.Во меѓувреме, се подготви сируп од шеќер, млеко и 1 чаша вода.
Изладената сируп во комбинација со алкохол мешавина од какао и инсистира за 2 недели, тресење на неколку пати дневно. После тоа, се филтрира и шишиња.

Пред употреба, се уште може да преживее за 1-2 недели.
Рецепти десерти со какао и чоколадо
Торта "за кафе"
Пченично брашно - 1 1/2 чаши
дезинтегрантот тесто - 2 лажиче.
маргарин - 150 g
шеќер - 150 грама
Јајцата - 3 парчиња.

свежо мелено кафе - 1 лажица масло. лажица
Какао во прав - 1 лажица масло. лажица
Карамфил прав - 1/2 лажиче.
Во прав цимет -. 1 лажиче
Подготовка:
1. омекнат маргарин со шеќер и брзо движење без запирање тепање, внесете едно јајце.

2. Измешајте брашно со прашок за пециво, и да се поврзете со јајце-маса на маргарин, се меша и се подели на два дела. Кафе прелива 1/2 чаша врела вода и оставете 30 минути.
3. Една половина од тестото, додадете зачини, какао, кафе, и се меша.

Видео: Чоколадо мафини. Како да се готви на повеќето вкусни чоколадни мафини со какао и чоколадо чипови

4. Во подмачкан и посеан со breadcrumbs формираат лежеше светлите и темните делови од тестото и посипете ги со кафе, грав. Печете околу 40 минути на 200 ° С Кога ги хранат сече на делови и се прелива сос овошје. какао крем
4 порции:
1 литар млеко
300 грама шеќер

3 ч. L. Какао во прав
2 лажици. l. брашно
100 ml на крем со содржина на не помалку од 20% масти
Подготовка:

1. Во тенџере се става млекото, додадете шеќер, какао во прав и ја пребаруваа брашно. Како треба да се промешува за да се избегне грутки. Стави на средна топлина и се вари, мешајќи постојано, до дебел конзистентност, 12 минути.

2. разделува високи чаши и фрижидер 10 минути. Пред сервирање, се украсуваат со шлаг и чоколадни стапчиња.
Според материјали: greenmama.ru, recipesource.ru, kulinarniy.front.ru

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Горко-слатки Чоколадо тортаГорко-слатки Чоколадо торта
Домашна чоколаден ликер со кондензирано млекоДомашна чоколаден ликер со кондензирано млеко
За доброто расположение на какао готвач!За доброто расположение на какао готвач!
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Како да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусовиКако да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусови
Mokachino кафе во вашата работна масаMokachino кафе во вашата работна маса
Палачинки со шлаг крем и оревиПалачинки со шлаг крем и ореви
Вкусна и здрава чоколадо пијалациВкусна и здрава чоколадо пијалаци
Таквите различни eggnogТаквите различни eggnog
Его-нозе и неговата подготовкаЕго-нозе и неговата подготовка
» » Какао - во козметологијата и готвење. Рецепти од какао и чоколадо - 2 часа.