ma.AlcoruGuru.ru

Коктел "искушение"

Коктел Состојки:

Цреша ликер 100 мл портокал или ананас сок 100 мл, сладолед лажичка.

состојки: Цреша алкохол (100 мл), портокал или сок од ананас (100 мл), сладолед (лажичка).

Подготовка: Во една чаша се става цреша ликер, додадете сок и десерт лажица ванила сладолед. Сладолед пена населува убаво на површината на стаклото. Излегува многу слатка и неверојатно вкусна коктел.

Коктел авторот: Илија, градот на Санкт Петербург.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Коктели пресечеКоктели пресече
Бикини tiniБикини tini
Ледениот брегЛедениот брег
Дали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохолДали темата: зелени ореви во nochino рецепт алкохол
KsantiyaKsantiya
Коктели киселоКоктели кисело
Чај со страст овошје и сладоледЧај со страст овошје и сладолед
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
» » Коктел "искушение"