ma.AlcoruGuru.ru

Како да се подготват алкохоличар милкшејк

14

Млеко со алкохол

Ние веќе споменавме, толку омилен третираат децата - млеко - не може да биде прилично детски, да бидам попрецизен, тоа не се децата, како дел од неговите состојки вклучуваат алкохол. Постојат различни коктели врз база на алкохол, но шармот на млечни шлаг пена не е откажан alt =":)" class ="WP-SMILEY" /> Особено во пресрет на празниците. Тоа е причината зошто ние ви нудиме некои рецепти милкшејк со алкохол - како убав пијалок се конзумира како сладок десерт во тесен кругот на семејството, и можете да ги третираат на светлината со земање на брзо пријатели.
Карамел коктел:
- 500 ml moloka-
- 20-50 g konyaka-
- 2 лажици sahara-
- 2-3 лажици вода.
Прво на шеќер и вода се потребни за да се подготви карамел: Во мал сад истурете вода и се прелива во шеќер, донесе мешавина се вари и да се намали топлина, се вари сируп од шеќер, додека светлината карамел државата (наликува на мед во боја).
Внимание: Колку повеќе вода испарува, подебели се бонбони!
Вари млеко и се прелива во подготвени карамела. Стави мешавина на оган и да чекаат за распуштање на карамела. Потоа отстранете на млеко од топлина, се прелива во чаши и додадете една лажица на секој скејт.алкохол
Коктел Панч "На кафе со млеко":
- 500 ml Јамајкански Романов
- 1 kg на ванила morozhenogo-
- 3 лажици силна топла coffee-
- коцки мраз.
Вари силна кафе и се прелива преку сладолед. Победи сладолед кафе, да додадете рум и крзно носечки парчиња мраз.
друг кафе удар:
- 1.5 L на силни coffee-
- 500 ml slivok-
- 250 ml Јамајкански Романов
- 2,5 литри на ванила morozhenogo-
- 150 ml шеќерен сируп (шеќер + вода, варени за 1-3 минути).
Вари силно кафе, тоа се излади. Подготвување на шеќерен сируп. Комбинираат кафе со рум, шеќер сируп и сладолед. Сите размахване во блендер. Подгответе се за декорација на пијалок со шлаг.
Коктел "Чоколадо":
- 200 ml moloka-
- 50 ml на чоколадо likora-
- 100 g shokolada-
- 1 лажица шеќер peska-
- коцки мраз.
Млеко за да се загрее и растворете во чоколадо и шеќер. Кул како резултат на смесата, додадете го ликер и добро промешајте. Служи во чаши со коцки мраз (за секоја коцка).

Коктел "Пијан цреша":
- 3 чаши moloka-
- 2 лажици sahara-
- 0,5 чаша цреша soka-
- 1 лажица цреша nalivki-
- 5 лажички какао poroshka-
- цреши за декорација.
Сите состојки се здружија и камшик. Подготвени се прелива во коктел чаши и гарнитури со цреши.коктел
Коктел "Соба крава":
- 150 ml на ладно moloka-
- 40 ml темно Романов
- мраз во kubikah-
- тресна морско оревче.
Млеко се меша со рум и се прелива во чаша со мраз. Посипете со морско оревче.
Коктел "eggnog":
- 150 g moloka-
- 50 ml бело vina-
- 1 yaytso-
- 1 лажица шеќер peska-
- малку сол.
Победи јајца со сол и шеќер, додадете на вино и се меша. Потоа добиената смеса се филтрира, истурете го во зовриена млеко и се меша.

Алкохолни милкшејк со многу алкохол

Коктел "Панама"
- 30 ml slivok-
- 20 ml brendi-
- 30 ml од чоколадо алкохол.
Сите се меша во шејкер. Се сервира во чаша со сламка.

Видео: 10 место: Алкохол коктел со кафе - сите Bude мезе. Издавање 226 од 10/29/16

коктел
Eggnog "Нова Година": 
- 6 yaits-
- 250 ml moloka-
- 500 гр путер morozhenogo-
- 250 ml темно Романов
- 250 ml konyaka-
- 200 ml на кафе likora-
- 200 ml чоколадо ликер
- 50 g shokolada-
- 50 гр шеќер во прав.
Одделни жолчки од протеини и камшик од јајце одделно и протеини со шеќер во прав. Решетки на чоколадо. Истурете во jorum млеко, бренди, рум и ликери, да додадете тепани жолчки од јајце и павлака - се темелно. Украсете протеински пијалок и посипете со рендано чоколадо.
Многу алкохолен коктел "Александар-бренд":
- 10 ml slivok-
- 30 ml ракија или konyaka-
- 15 ml на чоколадо likora-
- тресна морско оревче за Marbleâ
- 200 гр коцки мраз.
Го победи на сите состојки во шејкер, вирус и се прелива пијалок во чаша. Посипете со морско оревче.
За декорација на млечни производи може да се користи алкохолни коктели: чоколадо чипови, овошје, парчиња од агруми (на работ на стаклото), шлаг, итн
Бон appetit! Опуштете се со вкус, но се сеќавам дека прекумерното пиење е штетно за здравјето.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Славенички пијалаци за децаСлавенички пијалаци за деца
Што е Flip? Ајде да се запознаат!Што е Flip? Ајде да се запознаат!
Млеко тресеМлеко тресе
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Mokachino кафе во вашата работна масаMokachino кафе во вашата работна маса
Вкусна и здрава чоколадо пијалациВкусна и здрава чоколадо пијалаци
Таквите различни eggnogТаквите различни eggnog
Кафе на француски и други рецепти на овој мирисна пијалок & ldquo; po- & ldquo;Кафе на француски и други рецепти на овој мирисна пијалок & ldquo; po- & ldquo;
БисеренБисерен
» » Како да се подготват алкохоличар милкшејк