ma.AlcoruGuru.ru

А сорта на рецепти за кафе

Видео: Методи за подготовка на кафе prigotovleniya.bolee 20 опции

кафе со цимет

Кафе - мирисна заживување на пијалок, па сакана од многу од неговиот дебел горчлив вкус. Некои луѓе сакаат само природни, силна, црно кафе без адитиви (па дури и без шеќер), а некои тоа го подготвува "со пресврт"Додавање на зачини, крем, алкохол и други состојки. Денес ние ви нудиме различни рецепти за кафе. Изберете ја онаа која апелира и - Бон appetit!

Видео: Кафе замрзнат рецепт за 2 минути! Кафе замрзнат студено дома Пијте

Рецепти за кафе со додатоци

Еден од најпопуларните и едноставни рецепти за кафе со коњак. Овој пијалок не е само вкусен и мирисна, но исто така и затоплување - дека тоа може да биде многу брзо да се готви, по враќањето дома од студот.
Кафе коњак (1 порција):
- 1 чаша силен coffee-
- 20 ml на ракија.
Пијалак силна кафе. Во една чаша, се прелива ракија, и пополнете го со кафе. Можете да додадете шеќер по вкус.

Видео: [Кафе Рецепти]. Како да се направи кафе "фрапе" (Кафе Рецепти. Како да се подготват кафе фрапе)кафе и коњак
освежувачки нане "мока" (Неколку делови):
- 1 чаша силен coffee-
- 1 ванила сладолед (еднаков волумен на една чаша кафе) -
- 1 нане сладолед (еднаков волумен на една чаша кафе) -
- 1 лажиче екстракт myaty-
- нане остава за декорација.
Подгответе силна кафе и фрижидер. Потоа брзо движење во блендер со мраз кафе и екстракт од нане до појава пена. Истурете во чаши и гарнитури со нане лисја.
Кафе со чоколадо:
- 0.25 l чоколадо molokom-
- 0,25 литри силен црн coffee-
- шлаг крем за декорација.
Исто така, подготви чоколадо со млеко и кафе, топло се поврзат едни со други форма. Истурете во чаши и гарнитури со шлаг. Пијат кафе со чоколадо и може да биде топло или ладно.

кафе, грав
Кафе со млеко (неколку делови):
- 0,5 l на топла moloka-
- 0,4 литри на силни coffee-
- шеќер по вкус.
Производство на кафе и топло млеко, а потоа поврзете и пијалок и додадете шеќер.
На кафе со зачини (неколку делови):
- 1 l силна coffee-
- 1 apelsin-
- 1 лимонска
- 4-5 gvozdichek-
- 4 koritsy- стапчиња
- 3-4 лажици konyaka-
- 20 парчиња рафиниран шеќер.
Кора од лимон и кора од портокал сече на парчиња. Подгответе силна кафе. Тогаш земи посебен сад (емајл), се стави во неа кората на цитрус, додадете каранфилче, цимет и шеќер, се става на врвот на ракија и се запали. Во палењето на мешавина на зачини и шеќер истурам топло кафе. По неколку минути, вирус на пијалок во чаши.кафе, чоколадо, ореви, цимет
На кафе со мед:
- 1 чаша силен coffee-
- половина limona-
- 1-2 лажички мед.
Производство на кафе, вирус и се меша со сок од половина лимон и мед. Пијте топло.

На кафе со ѓумбир (3 делови):
- 3 чаши coffee-
- 3 лажички sahara-
- 1 cm ѓумбир ризом.
Производство на кафе, како и секогаш, со додавање на вода ситно сецкани ѓумбир.
"Мока во облакот" (2 порции):
- 200 g moloka-
- 100 гр црно јако coffee-
- 30 g shokolada-
- 1 лажица масло. l. ванила sahara-
- 2 koritsy- coli
- 2 pinches земјата морско оревче oreha-
- 2 лажици. Лажица шлаг slivok-
- шеќер по вкус.
Чоколадо пресече во парчиња. 150 грама млеко да зоврие, додадете ванилин шеќер и чоколадо. Чекај за распуштање на чоколадо. Производство на кафе и да се поврзе со 50 гр млеко. Комбинираат кафе со млеко и чоколадо млеко, додадете шеќер и размахване размахване додека пена. Подготвени да пијат се прелива во загреани чаши, гарнитури со шлаг крем, цимет и морско оревче земјата.

Видео: Кафе од еспресо машина: суптилностите на готвење

кафе со сладолед и крем
Кафе Glace соба (1 порција):
- 1 чаша силен coffee-
- 20 ml Романов
- 70 грама на сладолед.
Пијалак силна кафе. Стави во ирски-стакло (висока чаша со кратко стебло) сладолед, пополнете го со подготвени кафе и рум.
Ладен кафе:
- силна coffee-
- шеќер да vkusu-
- мраз.
Пијалак силно кафе, додадете шеќер, се промешува и кул пијалок. Наполнете шејкер (или миксер) и се прелива во мраз заврши кафе. Победи додека мразот е претворена во трошки. Служи во високи чаши.
Кафе со сладолед:
- 0,5 л силен црн coffee-
- 160 g на крем (ванилин 2 чаши или путер) -
- шлаг по вкус.
Подгответе кафе, тоа се прелива во чаши, се стави во секоја од 40 g (за половина чаша) на сладолед и шлаг гарнитури. Послужете со слама.

кафе сладолед

Рецептот е многу "силна кафе"

Кафе со пристаниште вино и ракија (1 парче):
- 30 мл силна coffee-
- 45 ml brendi-
- 30 ml portveyna-
- 1,5 лажиче шеќер siropa-
- на морско оревче oreha- малку земјата
- мраз.
Пијалак силно кафе, тоа се излади. Наполнете шејкер со мраз и до половина и се меша сите состојки во неа. Служат во highball чаша.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Правилната кафе со румПравилната кафе со рум
Tia Maria (tia maria)Tia Maria (tia maria)
Црно и белоЦрно и бело
Пет од најдобрите рецепти на кафе со коњакПет од најдобрите рецепти на кафе со коњак
Црна РускатаЦрна Руската
Ирски кафе (ирски кафе)Ирски кафе (ирски кафе)
Гурманските кафе пијалациГурманските кафе пијалаци
Среќавајте - Робуста кафеСреќавајте - Робуста кафе
Пијалок на ѓаволотПијалок на ѓаволот
Кафе на француски и други рецепти на овој мирисна пијалок & ldquo; po- & ldquo;Кафе на француски и други рецепти на овој мирисна пијалок & ldquo; po- & ldquo;
» » А сорта на рецепти за кафе