ma.AlcoruGuru.ru

Ледениот брег

Коктел Состојки:

  • темно пиво 400 ml
  • сладолед 100 гр

Видео: ледениот брег. Огромен мраз планина

Сите љубители на пивото препорачуваме да се обиде коктел "ледениот брег". Вклучено пиво коктел со сладолед се направи тоа навистина уникатен и без разлика што не ми се допаѓа. Коктел е најдобро да се земе квалитетот крем сладолед, масти и темно пиво, а вкусот на коктел добиени многу богат, со ноти на ванила и хмељ. Но, внимавајте, ова калории коктел е доста висока, тоа може да се сервира наместо десерт. Значи, да се подготват пиво коктел со сладолед "ледениот брег".
состојки:Темно пиво 400ml
Мраз (крем сладолед) 100 g

Подготовка:

Земете блендер, поделба на крем од вафли на брикети, сладолед, и фрли го во сад на блендер. Вие не може целосно да сладоледот е мека, лажица или се сече на парчиња и ако тоа е цврста и јака promorozhennaya. Потоа се става пиво во блендер, предизвика за неколку sekund.Gotovy коктел празнат во висока чаша, да ги декорираат слама. Излегува прекрасни кафе и чоколадо крем и вкус на ванила со пријатен хоп горчина и значајни. Особено импресивна е вкус на сладолед, пиво пена, која во неколку минути, одделени од коктел и останува во чашата до крај. Можете да посипете на врвот со рендано чоколадо коктел или цимет.

Видео: КАТАСТРОФА НА ПРИРОДАТА, паѓа ICEBERG цунами

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со млеко сладоледКоктели со млеко сладолед
Пиво со кисела павлакаПиво со кисела павлака
Коктел од лубеницаКоктел од лубеница
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
СтиховиСтихови
ВелосипедистотВелосипедистот
ПодморницаПодморница
БисеренБисерен
Ракија и кафе кулерРакија и кафе кулер
Црна памучно кадифеЦрна памучно кадифе
» » Ледениот брег