ma.AlcoruGuru.ru

Очистување на вотка мирис

Чистење на мирисот на светлина

Смрдливи пијалак се соочуваат многу младиот и надежен bootleggers. Занаетчиите имаат излезе со неколку едноставни методи за да го поправат проблемот дома брзо и ефикасно, без да потрошите многу време и напор. Сметаме најефикасните опции, најавени пракса.

6 методи за прочистување пијалак на мирис:

1). Прелива 3,2 грам на калиум перманганат во прав во 3-литарски тегла готовиот производ. Чекај, додека падот талог. За да се забрза доволно блиску банка постојано се тресат и се стави за 10-15 минути во водена бања на температура од 50-70 ° C.2). 1 литар вотка за да додадете 8-10 грама нормална (храна) сок, се промешува и инсистираат на 20-30 минути. Потоа повторно се промешува и се остава за 10-12 часа. Потоа истурете течност супернатантот беше отстранет и седиментот на дното. Хидрат и отстранува фузелово масло, предизвикува непријатен мирис.

3). Пијалак да издржи orris 12 дена (100 грам издробени растенија во 3 литри дестилирана алкохол). Оваа древна рецепт е од мала корист за урбаните жители, па како да се најде коренот на виолетова е многу тешко да го продаде, но неговата ефикасност е многу висок.4). Замрзнување на пијалак во метален буре или стакло сад. Вода замрзнува на рабовите на барут (шише) со штетни примеси. По вода се претвора во мраз, водка (останува течност) се истури во друг сад. Ако е потребно да се повторува процесот неколку пати. се бара метод на едноставни и евтини, но фрижидер.

Во некои села, големи серии на светлина чистат замрзнување на целата година. Да го направите ова, земјоделците се изгради посебен подземни глечери, каде што снегот може да лежи до доцна есен.

5). Re-дестилација. Светлина разредена со вода на 15-20% и да се направи вториот дестилација, одвојување на готовиот производ во дропки. одземаат многу време метод, кој бара многу време, но најефикасен.

6. Чистење на јаглен. Е потребно јаглен добиени од бреза (BAU-A и BAC-ЛП). Технологија: јаглен мелење, навивам во неколку слоеви на cheesecloth. Преку како резултат на филтерот прескокнете пијалак.

Во овој случај, на активен јаглен од аптека е неефикасен, таблети само што може да апсорбира големи молекули фузелово масла, како и повеќето штетни загадувачи слободно да помине.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Чистење светлина калиум перманганатЧистење светлина калиум перманганат
Како да се исчисти пијалак калиум перманганатКако да се исчисти пијалак калиум перманганат
Има светлина и калиум перманганат. Што ќе биде третман?Има светлина и калиум перманганат. Што ќе биде третман?
Подобрување на пијалак редистилиранПодобрување на пијалак редистилиран
Најдобрите начини за производство на чистаНајдобрите начини за производство на чиста
Правилно чистење на светлина храна и сода бикарбонаПравилно чистење на светлина храна и сода бикарбона
Чистење светлина сода бикарбона. Предности и штетиЧистење светлина сода бикарбона. Предности и штети
Како да се исчистат пијалак на непријатна миризба во домотКако да се исчистат пијалак на непријатна миризба во домот
Светлина без мирисСветлина без мирис
Чистење на пијалак со помош на калиум перманганатЧистење на пијалак со помош на калиум перманганат
» » Очистување на вотка мирис