ma.AlcoruGuru.ru

Исчисти светлина калиум перманганат едноставен метод на

светлина и калиум перманганат

Секоја повеќе или помалку искусни moonshiner знае дека пред потребите употреба пијалак чистење (филтрирање) од штетни адитиви и фузелово масла. Арсеналот на домот е на ниско ниво, по можност со помош на хемиски методи. Станува збор за еден од нив, јас да ви кажам повеќе. Ќе научите како да се чисти пијалак калиум перманганат без последици за здравјето.

permanganic киселина (Калиум перманганат) - темно виолетови кристали кои се во контакт со вода формира црвена решение. Поради достапноста (калиум перманганат продаваат во секоја аптека), тоа е повеќе отколку други хемикалии се користи за филтрирање вотка или вотка.

Сè уште важи, јаглен (аптека направени од животински коски, не е погодна) и сода бикарбона. И двете од овие методи може да се комбинираат со додавање на калиум перманганат.Чистење технологија светлина калиум перманганат: на 1 литар на готовиот производ сила од 40 степени за да додадете 1-2 грама на калиум перманганат, се меша добро. Оставете го садот во темно место на собна температура за 10-12 дена. По течни заличи, а на дното ќе талог може да започне филтрирање. Ова може да се направи прочистува дома вода или стариот - преку вата слој. Првиот метод е подобро, бидејќи филтри се чистат повеќе трети нечистотии од обичните волна.А сличен метод за прочистување на пијалак калиум перманганат е прикажан на видео, разликата е да се користи чекор на филтрација.

Предупредување! Калиум перманганат не се отстрануваат сите фузелово масло и загадувачи на. Тоа дејствува насочени, што е, се претвора во нерешлив талог само некои супстанции, многу други остануваат.

Решението за овој проблем е да се комбинираат повеќе методи на прочистување, на пример, јаглен и сода. Но, во секој случај, методи за хемиски не може целосно да се отстрани фузелово масло. За да се подобри квалитетот пијалак може повторно да дестилација, тоа е најефикасен решение.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Чистење на пијалак бикарбонаЧистење на пијалак бикарбона
Како да се исчисти пијалак сода?Како да се исчисти пијалак сода?
Како да се исчисти пијалак калиум перманганатКако да се исчисти пијалак калиум перманганат
Како да се исчисти вотка - уметноста на квалитет филтрацијаКако да се исчисти вотка - уметноста на квалитет филтрација
Има светлина и калиум перманганат. Што ќе биде третман?Има светлина и калиум перманганат. Што ќе биде третман?
Правилно чистење на светлина храна и сода бикарбонаПравилно чистење на светлина храна и сода бикарбона
Како да се исчисти пијалак калиумперманганатКако да се исчисти пијалак калиумперманганат
Како да се исчисти пијалак калиум перманганат?Како да се исчисти пијалак калиум перманганат?
Чистење светлина сода бикарбона. Предности и штетиЧистење светлина сода бикарбона. Предности и штети
Како да се исчистат пијалак на непријатна миризба во домотКако да се исчистат пијалак на непријатна миризба во домот
» » Исчисти светлина калиум перманганат едноставен метод на