ma.AlcoruGuru.ru

Чистење светлина калиум перманганат

Чистење пијалак калиум перманганат

Чистење пијалак калиум перманганат

Чистење светлина калиум перманганат е многу практичен, ефтин и едноставен метод кој не бара многу напор.

Тоа е широко користен во чистење светлина и во домот на вотка.

Калиум перманганат (калиум перманганат прав се продава во аптеките) во многу мала количина на три грама прелива во тегла три-литарски и добро промешајте. Три грама е многу, јас земам малку по малку и мешајте додека не се добие убав розова боја. Тогаш јас се стави во темно место за да се наталожи.Калиум перманганат поврзува различните нечистотии и фузелово масло. Потоа, сето тоа се населува на дното на банките, како и светлина осветлени, престанува да се чисти, јасни и прочистени.

Во целина, овој процес е за една недела време. Тоа зависи од количеството на калиум перманганат и износот на разни нечистотии и фузелово масла кои се светлина.Откако ќе биде целосно талог прочистен пијалак калиум перманганат внимателно преточува во друг сад. Со трансфузија може да се користи најлон црево.

Јас лично по чистење светлина калиум перманганат продолжи да се исчисти пијалок. За да го направите ова, користете протеинот од свежо пилешко јајца (не е достапно). За поделба на бел од јајце и се фрли во тегла на светлина.

Протеините се врзува за крајот на сите преостанати фузелово масла и нечистотии. И само тогаш трансфундираните црево на друга банка, замена на наводнување може со филтер.

Филтер се прави надвор од завојот (2 слоеви), на врвот од кутијата малку памук и волна јаглен направени од бреза. По таквото прочистување перманганат пијалак висок квалитет на производот престанува.

И на крајот, уште сум исчистени светлина во една банка да се стави парче на свеж лимон во друга pod на црвена пиперка pekuchego. Тогаш тоа не само да пијат, и од срце да уживаат, но во умерени количини, не заборавајте за тоа!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Исчисти светлина калиум перманганат едноставен метод наИсчисти светлина калиум перманганат едноставен метод на
Чистење на пијалак бикарбонаЧистење на пијалак бикарбона
Како да се исчисти пијалак сода?Како да се исчисти пијалак сода?
Како да се исчисти пијалак калиум перманганатКако да се исчисти пијалак калиум перманганат
Има светлина и калиум перманганат. Што ќе биде третман?Има светлина и калиум перманганат. Што ќе биде третман?
Чистење светлинаЧистење светлина
Правилно чистење на светлина храна и сода бикарбонаПравилно чистење на светлина храна и сода бикарбона
Како да се исчисти пијалак калиумперманганатКако да се исчисти пијалак калиумперманганат
Како да се исчисти пијалак калиум перманганат?Како да се исчисти пијалак калиум перманганат?
Чистење светлина сода бикарбона. Предности и штетиЧистење светлина сода бикарбона. Предности и штети
» » Чистење светлина калиум перманганат