ma.AlcoruGuru.ru

Кајсија ликер дома

Кајсија ликер дома

Оние кои сакаат слатки пијалоци, само треба да се обиде дома да готви кајсија ликер. Убав боја и одличен сладок вкус, арома на работ на магија - ова не е фикција, туку реалност во форма на алкохол на кајсии. Овој пијалок е достоен да бидат присутни на масата за различни прилики пријатно, тоа да биде на одмор или состанок пријатели. Рецепт лесно да се разбере и не ги вклучува неверојатни состојки.За подготовка на ликер ќе треба следните компоненти:

Видео: Кајсија ликер дома

  • 1,5 литри вотка;
  • 1 кг кајсии;
  • 3 b. каранфилче;
  • 500 грама шеќер.


Земете зрели кајсии, па дури и многу преземе perespevshie, меки плодови.

Видео: Мојата Semya.Abrikosovy алкохол

Фази готвење алкохол кајсија

  1. Кајсија подредени, се мие, се извади на коски, месо се сече на делови (најмалку четири).
  2. намалување на парчиња беа ставени во тегла 3-литарски, истурете доволна количина на вотка. Вотка треба да биде поголем од 3 cm од кајсија каша.
  3. фрли каранфилче на банката, покривање на устата со газа и се префрлени во соба без извори на светло за три дена.
  4. Понатаму, банката е затворена и врши до еден месец, во просториите каде што светлината хитови.
  5. Банката истури шеќер, повторно се ограничени и се остава во оставата, чајната кујна за 40 дена.
  6. По одреден период на ликер е подготвена. Неговиот затегнати и влегоа во подготвената шишиња.

Видео: Кајсија ликер. кајсија алкохол

Продавница кајсија алкохол, варен со себе дома само во фрижидер. Дури и по една година, тој ќе биде вкусна, свежо подготвен во никој случај не инфериорни.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохол Abrikotin: тајните на домашни рецептиАлкохол Abrikotin: тајните на домашни рецепти
Вино на кајсииВино на кајсии
Горчлив кајсија домаГорчлив кајсија дома
Тинктура на кајсија јамиТинктура на кајсија јами
Кајсија ликер и коктели врз основа на негоКајсија ликер и коктели врз основа на него
Готвење домашно вино од кајсииГотвење домашно вино од кајсии
Домашна кајсија ракија и ликери. Рецептите се едноставни и не многуДомашна кајсија ракија и ликери. Рецептите се едноставни и не многу
Кајсија ratafiiКајсија ratafii
Домашна ликер направен од кајсијаДомашна ликер направен од кајсија
Како да се готви дома amarettoКако да се готви дома amaretto
» » Кајсија ликер дома