ma.AlcoruGuru.ru

Кајсија ликер

Видео: Кајсија ликер. кајсија ликер

кајсија ликер

Видео: Домашна кајсија ликер

1 кг кајсии, 10 литри сируп, тинктура од горчлив бадем вкус зрели кајсии се сече на парчиња со кожата, коските мелени посебно и темелно мачкам каша. Сите заедно, инсистираат во сируп за 1 месец, филтрира, додадете мала количина на тинктура од горчлив бадем (по вкус) и се допре до во розова.Кајсија сок од 500 ml, 500 ml на алкохол, 1 кг шеќер, 2 торби на ванилин. Од зрели (дури и презрее) кајсии се отстранат коските и стискаш на сок, кој потоа се меша со иста количина на алкохол. Додадете шеќер и ванила 2 кеси, или мешавина од цимет и каранфилче - по вкус. Се прелива во шишиња и оставете го решат алкохол.1 кг кајсии, 750 ml на алкохол или вотка, 1 кг шеќер, малку на цимет, 1,5 литри вода

Изми кајсии каша и се скрши коските. Ставете на алкохол овошје и коските и стои 7 дена, мешајќи секој ден за 1 -2raza. Потоа додадете сируп направени од шеќер и вода, и цимет. Алкохол се филтрира и се става во шишиња.

Видео: Кајсија ликер

1 кг кајсии, 250 ml на алкохол, 500 гр шеќер, 125 ml на соба или ракија, 1 литар вода.

Кајсија изми, се подели на половина и отстранете камења, додадете вода и се остава да отстои 24 часа. Потрошувачка, да додадете на кајсии шеќер и се вари за 10-15 минути, а потоа вирус на сок преку платно додадете рум и алкохол. Како резултат на алкохол да шише. Чувајте ги на ладно место.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Кајсија ликер со вотка. Тинктура на кајсија јамиКајсија ликер со вотка. Тинктура на кајсија јами
Вино на кајсииВино на кајсии
Рецепт за домашно вино од кајсииРецепт за домашно вино од кајсии
Горчлив кајсија домаГорчлив кајсија дома
Тинктура на кајсија јамиТинктура на кајсија јами
Готвење домашно вино од кајсииГотвење домашно вино од кајсии
Кајсија ликер домаКајсија ликер дома
Домашна кајсија ракија и ликери. Рецептите се едноставни и не многуДомашна кајсија ракија и ликери. Рецептите се едноставни и не многу
Кајсија ratafiiКајсија ratafii
Домашна ликер направен од кајсијаДомашна ликер направен од кајсија