ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура на кајсија јами

Видео: Херб на јадрата на кајсија јами

Домашна ликер на кајсија јами многу популарна меѓу себе-тркачи во јужниот дел на нашата земја.Многу погодно! Отпад од кајсии не исчезне и да одат во бизнис. Вие исто така може да се направи тинктура од кајсија со своите раце.

Значи, она што е потребно за тоа.

Тинктура на кајсија јами


Прво на сите - свежо пијалак. Можете да ги користите редовно, евтини вотка со шеќер и вода, postvkusovye квалитет светлина во подготовката на тинктури не се важни, бидејќи тие ќе се промени на производот, што е да се биде инсистирање.Кајсија јами треба да се подели, и да излезе од нивните јадра. Инсистираат пијалак ќе биде на нив.

Пијалак се - 700 ml, е многу лесно да се измери со пополнување на шишето до 0,7 литри.

Кајсија семиња (само јадро) - 100 грамаШеќер - 20 грама

Ванила 1 грам

Процесот на подготовка на ароматски тинктура е прилично едноставна.

Внимателно мелење кајсија кернелот и да се пополни својата светлина. Ние се стави во темно место и ја даде пијалак за 3-4 недели.

По инсистирањето да се случи - се спојат пијалак и стискаш јадра на пулпа.

На готовиот тинктура додадете шеќер и ванила за засенчување вкусот домашна ликери. Ние се чека за уште 3 дена и домашна тинктура од кајсија семиња може да се јаде.

Тинктура на кајсија јами


Оваа домашна алкохол има благ вкус и посебна лапнал вкус.

Тинктура е добро користи за време на духовна собири и девојки како и, поради тоа што нема тешко и горење вкус.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти кајсија и праска ликер домаРецепти кајсија и праска ликер дома
Кајсија ликер со вотка. Тинктура на кајсија јамиКајсија ликер со вотка. Тинктура на кајсија јами
Кајсија светлинаКајсија светлина
Вино на кајсииВино на кајсии
Кајсија ликер и коктели врз основа на негоКајсија ликер и коктели врз основа на него
Кајсија ликер домаКајсија ликер дома
Домашна кајсија ракија и ликери. Рецептите се едноставни и не многуДомашна кајсија ракија и ликери. Рецептите се едноставни и не многу
Кајсија ratafiiКајсија ratafii
Домашна ликер направен од кајсијаДомашна ликер направен од кајсија
Рецепт "amaretto" домаРецепт "amaretto" дома
» » Тинктура на кајсија јами