ma.AlcoruGuru.ru

Куќата вино цреши

Вино од цреши

Вино од цреши

Куќата вино цреша - ова е многу вкусна светлина алкохолен пијалок. Многу е лесно да бидат подготвени во домот.

Самиот процес на правење на ова вино многу слично на тоа како да се направи слива вино.

Куќата вино цреша има одличен вкус и готвење не е тешко.

Ние ќе ги искористиме овие компоненти за подготовка на овој уникатен вино:    • Лимон (Две парчиња)

    • Шеќер (Полувреме килограми)    • вода (Четири литри)

  • Бобинки зрела цреша (Три килограми)

               подготовка

Од на изми цреши отстрани труп и семиња, се пасира, пулпа. И тогаш зовриена вода истури подготвени razomyatye цреши. Тогаш ова е мора да инсистираат за три дена во топла соба.

Потоа otfiltrovuyut каша преку cheesecloth и се прелива во стаклено шише. Ова, исто така, додадете сок од два лимони и шеќер, кој се меша и целосно да се раствори. инсталација вода Zamoдо и повторно се стави во топлина за ферментација.

По завршувањето на ферментацијата (околу еден месец), вино многу внимателно се спојат црево, се филтрира и се прелива во шишиња. Шишиња и запечатени и врши во подрумот.

Јас би ве советуваме да не се става во шише и чиста шише и го стави назад бравата на вода, а потоа донесе во подрумот.

Куќа вино од цреши треба да созрее за шест месеци. Потоа, заедно со вашите пријатели можат да уживаат во овој прекрасен пијалок  

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се подготви домашна вино со цреша. рецептКако да се подготви домашна вино со цреша. рецепт
Рецепт цреша ракијаРецепт цреша ракија
Ликер црешиЛикер цреши
Двајца од најдобрите рецепт домашна цреша ракијаДвајца од најдобрите рецепт домашна цреша ракија
Цреша ракијаЦреша ракија
Домашна цреша виноДомашна цреша вино
Како да се готви вкусна вино со цреша?Како да се готви вкусна вино со цреша?
Десерт закуска "цреша (цреша) црвено вино"Десерт закуска "цреша (цреша) црвено вино"
Цреша виноЦреша вино
Јагода виноЈагода вино
» » Куќата вино цреши