ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура од цреша

Тинктура од цреша

Тинктура од цреша

  Тинктура од цреша има една убава природна арома и посебен вкус. Овој пијалок е многу лесно да се напие, подигање на добро расположение.

Самиот процес на правење на овој прекрасен пијалок е многу едноставна. Што секогаш го дома, и секогаш доби одлични тинктура од цреши.За подготовка на овој пијалок ќе имаат потреба од следниве компоненти:

    • Резервоар за вода (250 милилитри)

Видео: тинктура од цреши  • цреша сок и шеќер (250 милилитри)

  • вотка или исчистени светлина (0,5 литри)

                подготовка

Зрела цреша миење, посебно на рачката и отстранување на камен. Потоа се става во шише се меша со шеќер до вратот.

Потоа се покрива со газа и се врзани. Да се ​​добие потребната сок, треба еден килограм цреши да се даде 0,7 килограми шеќер.

Видео: внесе цреши дома

При стартување на цреша сок, се меша со вотка и зовриена вода. Подготвени пијалок е во шишиња, затворање на активирањето и извади подрумот.

Десет дена подоцна, може да се забавува пријатели. Еве еден едноставен рецепт за правење на парична казна пијалок - тинктура од цреши.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Nastoechka стариот чичко zyutkaNastoechka стариот чичко zyutka
Тинктура од дива цреша вотка домаТинктура од дива цреша вотка дома
Рецепт тинктура од цреши за алкохолРецепт тинктура од цреши за алкохол
Ликер црешиЛикер цреши
Инфузија на црешиИнфузија на цреши
Светлина црешиСветлина цреши
Цреша ракијаЦреша ракија
Цреша ракија домаЦреша ракија дома
Рецепт цреша вотка (алкохол)Рецепт цреша вотка (алкохол)
Цреша ratafiiЦреша ratafii
» » Тинктура од цреша