ma.AlcoruGuru.ru

Светлина цреши

светлина цреши

светлина цреши

  Светлина цреши дома не се прави на различни начини.

Меѓу сите опции Нудам најлесниот, повеќето сигурен рецепт и квалитетот на пијалак на цреши добиено одлични.

Видео: Вино и цреша Брага

Укинувањето на слива светлина Еве коските да бидат отстранети.

Од тие формираа prussic киселина, а тоа не ни се потребни. И покрај тоа што се верува дека на 80 ° C. Оваа киселина се раствора, но тоа е подобро да не се експериментира

Видео: + цреша светлина                                              Главните состојки.

            цреша зрели (Пет килограми)

Видео: Брага цреша

        шеќер (Шест килограми)            вода (25 литри)

        пијалаци квасец (600 грама).

        Подготовка на цреша вотка

Предупредување! цреши мора да биде целосно зрели, па дури и може да биде презрее. Бобинки се мие, се отстрани коска и како резултат на пулпа мора да се водат е пожелно да се кашеста маса.

  Постојат различни начини да се водат вашата цреша. Најбрзиот - тоа е со користење на вежба и приврзаност "мешање". Цреши, проследен да се стави во корпата, не заборавајте да се покрива со фолија (за да бидат силни спреј), и миксер месете додека пулпа.

Ова кашеста маса беше ставен во 40-литарски емајл тенџере, да се прелива шеќер, истурете топла +35 C desirably и вода. Квасец стартер треба да се направи поединечно и во суд.

Сите состојки потребни се меша темелно додека шеќерот се раствора. Се покрива со капак и тенџере обвива сите видови на топла облека. Ферментација треба да се случи на температура не пониска од 20 C.

На крајот на ферментација Брага преку cheesecloth се става во светлина Опрематаи затоа направете го дестилација. Во дестилација, секогаш користете пареа купола. Тоа може да се направи многу, многу едноставна.

По дестилација, не заборавајте да се направи темелно чистење, како фузелово масло се уште остануваат. И само после тоа светлина цреши може да се јаде. Ако сите право нешто да се направи, ќе добие пијалок со светлина арома на цреши.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Nastoechka стариот чичко zyutkaNastoechka стариот чичко zyutka
Цреша вотка вистинскиот рецепт (Кирш)Цреша вотка вистинскиот рецепт (Кирш)
Рецепт цреша ракијаРецепт цреша ракија
Ликер црешиЛикер цреши
Цреша воткаЦреша вотка
Цреша Gingerbread пијалациЦреша Gingerbread пијалаци
Рецептот на цреша слива светлина наРецептот на цреша слива светлина на
Цреша ракијаЦреша ракија
Цреша ракија домаЦреша ракија дома
Рецепт цреша вотка (алкохол)Рецепт цреша вотка (алкохол)
» » Светлина цреши