ma.AlcoruGuru.ru

Тинктура од каранфилче

Тинктура од каранфилче

Тинктура од каранфилче

Тинктура од каранфилче дома подготвува прилично едноставна.

Но, јас побрзам да додадете дека постои тинктура од каранфилче третман, а има и за нормална употреба.

Видео: Очистување на паразити (глисти, габи, Giardia, вируси, итн) со користење на пелин. пелин терапија

Значи ние ќе подготви пијалок за обичните пиење.

Затоа предлагам neodnorazovo докажан рецепт, која патем е многу многу како него. Значи ние се на работа.

                             Рецепт тинктура од каранфилче               состојки:

• каранфил (20 грама)

• цимет (6 грама)

• кората од лимон (Два лимони)• Храна Шперm (2 литри)

• Шеќер (600 грама)

• вода (Еден литар)

Видео: Примена на каранфилче

                 подготовка

Лимони добро миење под млаз вода, сув. Потоа ренде решетки кора, но без бели парчиња и се става во стаклено шише со три литри.

Видео: тинктура од каранфилче колонска колонска вода

Ова, исто така, се прелива potolchennuyu каранфилче и цимет.

Сите се пополни со алкохол, покривање на шишето. Стави топло (на собна температура) и во темно место за три недели.

Понатаму се готви на тивок оган шеќерен сируп, ostuzhivaem. Тогаш тоа добро промешајте со готови затегнати инфузија. Потоа, се уште треба да се филтрира двојно (завои, памук).

На готовиот тинктура од каранфилче се прелива во шишиња, плута и складирање да се направи во подрумот. По десет дена, може да се земе и да се забавуваат пријатели.

Како и мента ликер, овој пијалок има пријатен мирис и сладок вкус. Пијте многу добро, па ќе треба време да се запре.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Тинктура од дуњаТинктура од дуња
Подготовка на грог и ударПодготовка на грог и удар
Супа од праски и бело виноСупа од праски и бело вино
Портокалова пијалакПортокалова пијалак
Грозје маринираниГрозје маринирани
Дуња ликерДуња ликер
Кајсија ratafiiКајсија ratafii
Боровинки ликерБоровинки ликер
Цреша ракијаЦреша ракија
Анасон ratafiiАнасон ratafii
» » Тинктура од каранфилче