ma.AlcoruGuru.ru

Како да се готви mulled вино? - 2 ч.

температура добиточна храна
Mulled вино треба да биде топло (70-75 степени Целзиусови), но не изгори. Затоа, во ресторани што обично се служи во транспарентна специјални очила на дебело стакло и секогаш со рачка.

Видео: Како да се направи mulled вино, и едноставна дома рецепт

складирање
Продавница може да бидат подготвени во конвенционална mulled термос. Патем, од овој пијалок ќе бидат од корист: малку задебелена и инфузии.

Единствениот услов - ако планирате да се складира пијат повеќе од еден час надвор од него треба да се отстрани кора од лимон, инаку вино ќе се здобијат со горчлив вкус.
рецепти
домашна mulled вино
црвено вино шише 0,75 ml
Портокал 1 компјутер.

Видео: Како да се направи mulled вино дома. домашна mulled вино

Лимон 1 компјутер.
ореви 4-5 парчиња.
шеќер 3 лажици. l.
нотка на ѓумбир
Прелива вино во тенџере и го стави на оган.Овошје сече на половина и стискаш сок во вино. Додадете шеќер и ореви, се загрее во оган.
Во никој случај не ја доведе до вриење. Кога mulled вино ќе биде подготвен да го отстрани од топлина и нека кисна за 10 минути.

Истурете во чаши и врвот да се стави малку ѓумбир.
mulled црвено
вода 0,4 L
црвено вино шише 0,75 ml
кора од лимон 1 компјутер.
каранфилче 2 парчиња.

шеќер 125 g
1 цимет couscous.
Во тава да се прелива 0,4 литри вода, се стави на два дела. каранфилче, 1 парче на цимет, лимон кората ситно сецкан, 125 гр шеќер и се варат за 1-2 минути, се исцеди. Потоа се става 0,75 литри црвено трпезно вино, уште еднаш се загрее до 70 степени Целзиусови (не зоврие!).

Видео: mulled вино рецепт, црешаНа готовиот пијалок може да се истури една чаша ракија - за вкус и сила.
варено бело
половина чаша вода
бело вино шише 0,75 ml
портокал (лимон) 1 компјутер.
каранфилче 2 парчиња.
шеќер 100 гр
3 цимет couscous.

Во тава истурете половина чаша вода, додадете 100 гр шеќер, 2 ЕЕЗ. каранфилче, цимет 3 парчиња, еден портокал или лимон, се сече на тенки парчиња, донесе мешавина се вари, филтер. Додади 0.75 литри на суво бело вино или јаболко, се загрее до 70 степени Целзиусови.

Како и црвена, бела, пијат топла mulled вино.
Мока mulled вино
органски кафе 2 чаши
0,5 литри црвено вино
шеќер 150 гр
коњак очила 3
Загреани во тенџере (70 в. Целзиусови) 2 чаша силен кафе природни, половина литар црвено трпезно вино, 150g шеќер и 3 ракија.

Послужете топло.
Mulled вино со жолчка од јајце
бело вино 1 литар
Каранфилче 1-4 парчиња.
вода 1/4
жолчка 2 ЕЕЗ.

Се вари 1 литар маса бело вино со 1-4 ЕЕЗ. каранфилче и 1/4 вода. Бришење на бела жешка 2 жолчки од јајце со 4 лажици шеќер во суд boshoy, се стави на резултат на паста на мал оган и многу тенок поток со енергични мешање, се прелива во тоа жешка вино.

Без доведување смесата да зоврие, матење жолчки од јајце со вино на пена. Таквите mulled обично најчесто се служи со бисквити.

Видео: алкохол. mulled вино класичен

mulled вино овошје
сок од јаболко 550 g
кора од лимон
Кагор 300 g
Измешајте сок од јаболко (550 g), кора од лимон (по вкус), слатка Кагор (300 g) и да ја доведе до вриење.
mulled печат
мали без сено суво грозје 1 лажица масло. l.
бела соба 40 ml
шеќер 1 лажица масло. l.
50 мл бело вино
кората од лимон 1 cous.

1 прстофат мелен цимет
Во една чаша, ставете го сувото грозје и се прелива рум, суво грозје да се издува. Топлина шеќер, бело вино, цимет и лимон кора, без вриење, потоа се става во чаша.
Probuem.ru

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Најдобар рецепти од портокал mulled виноНајдобар рецепти од портокал mulled вино
Како да се готви mulled вино - 2 часа.Како да се готви mulled вино - 2 часа.
Mulled вино или огнениMulled вино или огнени
Како да се готви mulled вино?Како да се готви mulled вино?
Најдобар рецепти чај mulled виноНајдобар рецепти чај mulled вино
Домашна mulled виноДомашна mulled вино
Најдобар рецепти на mulled јаболковинаНајдобар рецепти на mulled јаболковина
Класичен mulled вино домаКласичен mulled вино дома
Портокал mulled вино со циметПортокал mulled вино со цимет
Класичен mulled виноКласичен mulled вино
» » Како да се готви mulled вино? - 2 ч.