ma.AlcoruGuru.ru

Билни пијалак

Видео: Како да се направи тинктура од билки - хербологија 4/6

билни пијалак

Видео: Брага на билен чај

45 g цимет, до 20 g на морско оревче, жезло, galangal, orris и темјан, 50 g ф'стаци, 15 g на каранфилче и се прелива 12 Паунд l двојно дестилирана алкохол, се додава 800 гр мелени суво грозје. Инсистирањето 6 дена, а потоа дестилирана на бавен оган.Марко 2 мал риган, жалфија, босилек, оригано, босилек, чемпрес чипови и смрека бобинки, 1 грст на анасон, градинска мента и рузмарин 400 гр суво грозје, 100 грама на кора од портокал и 20 g на Ангелика, се меша и се прелива 12 литри на двојно дестилирана алкохол . Инсистираат на 7 дена, а потоа се стигне.

50 g цимет, кардамом и морско оревче, 100 g ф'стаци, кора од лимон 120 g, 35 g темјан и анасон, каранфилче Паунд 20 g, 12 l на двојното се става пијалак и да се затвори цврсто. Кисна на топло место за 4 дена, а потоа се стигне.50 грама на кора од портокал и цимет 200g ф'стаци, 35 г темјан, жезло, кардамом и морско оревче, 30 g на чешне фунти, се меша, се прелива 15 литри на двојно дестилирана алкохол. Инсистирањето 6 дена, а потоа додадете векна црн леб, намачкани со мед, и ќе одмараат на тивок оган.

На 155 g на ким, жалфија, босилек и риган, 100 грама кора од лимон и рузмарин, 120 гр ф'стаци, 20 грама цимет, жезло, морско оревче, ливан, каранфилче и кардамом и мал број на плодови од смрека фунти и се прелива 18 l двојно вотка. Инсистирањето 6 дена, а потоа додадете 800 грама суво грозје и намачкани со мед леб на црн леб. Стигне на тивок оган.

120g кора од лимон, 100 гр Мелиса, 60 g на црно семе и 50 g од нане, мајчина душица, ловоров лист, корен и verbena исецка и се прелива 12 L вотка, инсистираат на 3-4 дена, а потоа се стигне.

50 g цимет, кардамон, ѓумбир, galangal, calamus корен, караница, Тасев биле корен и анасон, 130 g од рузмарин, 35 g на мудрец, на 15 g на Cayenne бибер и оригано, 35 g на морско оревче и каранфилче, 50 грама на кора од портокал , Ангелика, кимот, магдоносот и ливчиња од роза се прелива 12 литри на двојно дестилирана алкохол, инсистираат 6 дена, а потоа стигне почнаа да растат.

Видео: Moonshine

15 g на риган, жалфија, цимет, каранфилче и морско оревче мелење, да додадете 1,6 кг шеќер и се прелива 6L добар пијалак. Кисна 2-Zdnya потоа стигне.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
AnisetteAnisette
Рецепти за ароматичните есенции воткаРецепти за ароматичните есенции вотка
Портокалова пијалакПортокалова пијалак
Цимет светлинаЦимет светлина
Дури и рецепти на ликериДури и рецепти на ликери
Ким пијалакКим пијалак
Пијалак на пелинПијалак на пелин
Алкохол на црвени рибизлиАлкохол на црвени рибизли
Цреша ratafiiЦреша ratafii
Анасон пијалакАнасон пијалак
» » Билни пијалак