ma.AlcoruGuru.ru

Mulled вино и готвење

Mulled вино и готвење Mulled вино во германски значи "блескав вино". Овој пијалок е направена од црвено вино со шеќер и зачини (цимет и каранфилче).

На mulled вино понекогаш се додава рум, ракија, ликери, лимони, но во мали количини.

mulled црвено

Десерт црвено вино (слатка) - 1,5 l, лимон-2 парчиња, ликер "Цреша" -. 500 ml, цимет и каранфилче - по вкус.

На емајлираните опрема истури вино, ракија, смесата се донесе до вриење, но не се загрева.

Топла mulled вино стави зачини, лимон, ретко исечени, и ја даде запарвам за 10 до 15 минути. Подготвени mulled вино се става во чаши.

Mulled вино "Зима"

Црвениот трпезно вино - 750 ml на силен чај инфузија - 1л, цимет и каранфилче - по вкус.

Во емајл опрема истурам вино, чај инфузија, донесе до вриење, додадете зачини, го даде пијалак и се прелива во чаши.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се готви mulled вино - 2 часа.Како да се готви mulled вино - 2 часа.
Како да се готви mulled вино?Како да се готви mulled вино?
Затоплување пијалоци - како да се готви mulled виноЗатоплување пијалоци - како да се готви mulled вино
Домашна mulled виноДомашна mulled вино
Портокал mulled вино со циметПортокал mulled вино со цимет
Класичен mulled виноКласичен mulled вино
Mulled виноMulled вино
Како да се готви (готвач) mulled вино домаКако да се готви (готвач) mulled вино дома
Mulled вино - е неопходна во ладна и е особено погоден за голем зима или есен вечериMulled вино - е неопходна во ладна и е особено погоден за голем зима или есен вечери
Рецепти од mulled вино со циметРецепти од mulled вино со цимет
» » Mulled вино и готвење