ma.AlcoruGuru.ru

Anisette

1 L на вотка, 1 час. L. Анасон.

Анасон семиња завиткан во една кеса на cheesecloth, вратоврска, се стави во шише, се прелива вотка и кисна за неколку дена. анасон семиња содржат етерични масла, подобрување на варењето и со средство за дезинфекцијаanisette сопственост.

2,5 L на вотка, 4 g на анасон, 0.15 g на ѕвезда анасон (анасон), 0,3 g на ким, коријандер семе 0.15 g, 0,3 g миризливи копар.

Сите состојки се комбинираат во шише, се прелива вотка и кисна за 2 недели. Фрижидер пред да им служи. Тинктура да даде безбоен, малку слатка, со вкус на анасон.

50 g на анасон, 1.5 L на вотка, 2 кг шеќер, 3 литри вода, 1 g на коријандер, цимет, каранфилче, 10 g на кора од портокал.

мие, се суши и свежо мелен анасон истурам вотка (50 °), кисна и се исцеди. На топла сируп (2 кг шеќер и 3 L на вода) се меша со анасон ликер, се става во шише, се додава коријандер, цимет, каранфилче, кора од портокал. Тинктура секојдневно се тресат. По 4 дена од вирус, се прелива во шишиња и плута. Spotykach смета да се биде подготвен за 6 месеци.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Анасон ликерАнасон ликер
Грозје ratafiiГрозје ratafii
Рецепт на слатка анасон ликерРецепт на слатка анасон ликер
Портокалова пијалакПортокалова пијалак
Anisette домаAnisette дома
АнасонАнасон
Ким пијалакКим пијалак
Пијалак на пелинПијалак на пелин
Подготовка SpotykachПодготовка Spotykach
Анасон ratafiiАнасон ratafii