ma.AlcoruGuru.ru

Панч, грог, mulled вино

Панч, грог, mulled вино

Ова овошје и Бери тоници, подготвен од алкохолни производи со додавање на различни зачини и зачини, кои се користат како цимет, каранфилче, кардамон, морско оревче, билки, етерични масла.

Облачното удар 1 на суво црвено шише вино, 300 гр шеќер, 500 гр вода (достапни минерални), со 1 лимон кора, 5 sprigs нане, 3,2 g на цимет, каранфилче 4 зрна. Исцеден сок од лимон се става во сад, се посипува со шеќер, се стави на нане и сецкани кората од лимон. Со постојано мешање, да додадете останатите зачини и топла вода. Потоа, се прелива вино, малку загреани (но не зоврие) и се прелива во чаши. Можете да ги истурам шампањ или пенливи вина.Чај и црвено вино: чаша силен чај на пијалак додадете шеќер, црвено вино на маса (0,05 литри) и зачини - цимет и каранфилче. Донесе до вриење и се прелива во чаши.

Видео: 10 Место: Празнична пијалаци - сите Bude мезе. Издавање 242 од 24/12/16

Ash пијалок: 200 g на црвени пепел варени во 300 ml вода. Лушпа се меша со 300 гр шеќер, 1 шише суво црвено вино, додадете цимет, 4-5 зрна каранфилче, 1 лажичка сок од лимон. Загреваат и се става во чаша.Сообраќај пијалок со преземање на 50 мл суво црвено и бело вино, кора од лимон, каранфилче и цимет, неколку капки на силна тинктури (лимон, Hypericum, итн ...). Потоа, пијалоци се донесе до вриење и се става во чаши.

Млеко грог: 100 грама млеко, чај инфузија, портокалова парче, екстракт од Hypericum (1 лажичка до 0,5 чаша врела вода). Млеко, чај, Свети Јован и 50 мл црвено вино загреваат и се става во чаша. Стави шеќер по вкус.

Mulled вино. Ова е жешка пијалок направен со црвено вино, шеќер и зачини. 180 g на варени и затегнати суво црвено вино, 20 g шеќер, 0,2 g на цимет, каранфилче 0,2 g, 0,2 g на морско оревче и кора од лимон, парче од лимон или портокал.

Видео: Грог - Јадете ТВ коктел рецепт

Пијте "Виена": 1L бело трпезно вино, 1,5 чаши ладна вода, 2 од јајце, 100 гр шеќер, 5 ЕЕЗ. каранфилче, еден мал дел од цимет. Вино со зачини вриење и филтер. Жолчки со шеќер, истурете малку топло вино, матење брзо движење. Стави во тавата "и на пареа, и продолжува да размахване, постепено се прелива топла вино. Победи смесата во пена, што си сигурен дека течноста не зоврие. Послужете топло во чаши.

Грог "Ароматични" 1 литар врела вода, 1 лажичка сок од нане или оригано, морско оревче, 1/2, 300 г шеќер, 1 чаша суво бело и црвено вино. Врие вода и шеќер и зачини, вирус. Во малку ладна вода да се прелива вино. Послужете топло во чаши.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Кук варено бело виноКук варено бело вино
Mulled вино и готвењеMulled вино и готвење
Како да се готви mulled вино? - 2 ч.Како да се готви mulled вино? - 2 ч.
Како да се готви mulled вино - 2 часа.Како да се готви mulled вино - 2 часа.
Подготовка на грог и ударПодготовка на грог и удар
Грог рецептГрог рецепт
Се готви вкусна mulled вино црвено виноСе готви вкусна mulled вино црвено вино
Класичен mulled виноКласичен mulled вино
Mulled виноMulled вино
Праски со црвено виноПраски со црвено вино
» » Панч, грог, mulled вино