ma.AlcoruGuru.ru

Gvozdnichny светлина

Gvozdnichny светлина

100 гр ситно фунта каранфилче, се стави во шише, истурете 6 l на двојно дестилирана алкохол цврсто повторно да се запечатат и го стави на топло место или во сонцето за 7 дена, а потоа се стигне. 2 кг на вриење шеќерен сируп, разредена во резултат на светлина и кисна повеќе часа, а потоа се филтрира.Pound заедно 800 гр суво грозје, 100 g каранфилче, истурете 12L двојно пијалак. Инсистираат на 7 дена, а потоа дестилирана и сируп за да подсладите вкус.

Стави во шише 10 g каранфилче, истурете пијалак и кисна 14 дена, а потоа се разреди со вода (половина обемот на дестилиран алкохол) и да стигне, со цел да се добие почетниот волумен на пијалак. Бело суво грозје (50 g на 1 литар) фунта додадете каранфилче (5 по 1 L) и 14 дена инсистираат на светлина веќе дестилирана. А потоа се исцеди, додадете млеко (1 суп.л-патки. Л. До 1 L) и филтер. Може да се засладен (100 g шеќер на 1 L).

Мелење на 90 g каранфилче, се прелива 12 литри вотка и инсистираат на 7 дена, а потоа додадете 200 гр каранфилче и стигне. Подсладите стапка од 400 гр шеќер по 12 литри.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ratafii на праска јамиRatafii на праска јами
10 Популарни рецепти тинктури на светлина10 Популарни рецепти тинктури на светлина
Портокалова пијалакПортокалова пијалак
Цимет светлинаЦимет светлина
Дури и рецепти на ликериДури и рецепти на ликери
Ким пијалакКим пијалак
Пијалак на пелинПијалак на пелин
Боровинки ликерБоровинки ликер
Анасон ratafiiАнасон ratafii
Цреша светлинаЦреша светлина
» » Gvozdnichny светлина