ma.AlcoruGuru.ru

Компир квасец

компир тресење

компир тресење

Компир тремор - еден од најлесните храна подготвена во домот на оваа категорија.

Ова се должи и на начинот на подготовка, и со самите компоненти.

Еве јас ќе им даде две едноставни дома рецепт компир квасец.

И што е најважно, дека овие рецепти не го користите сода или пивски квасец. Целата суштина е да се осигура дека конечниот резултат е врз основа на дивината (природни) квасец. И ова е голем плус, затоа што ние не се употребуваат никакви хемикалии.

                           Рецепт 1. Компир квасец

                      состојки:

• Компири просек (Две парчиња)• Шеќер (Една половина чаша)

слад (Три чаши)

• Водата варени, топло (Петка чаши)

Видео: Компир квасец

                      подготовкаИзмијте ги компирите, излупете кора, решетки (можете да го користите храна процесор). Како резултат на додавање на слад, шеќер и топла вода кашеста маса.

Измешајте добро, ќе стави на бавно оган и се готви за еден час. Незаборавни а повремено мешање.

Потоа отстранете од топлина, да се излади малку, се прелива во стаклено шише, како и покривање на грлото со газа (завој) во три слоја. Шишиња во кујната за еден ден. Во принцип, компир квасец подготвена и веќе може да се користи. За чување на шише запечатени и ги во подрумот.

Рецепт 2. Компир квасец

            состојки:

• Компири просек (Две парчиња)

• Шеќер (2 маса. Лажици)

видео клипови: "компир леб". "компир леб"

• Сол (Еден час. Лажица)

• Водата варени (Еден од чл. Лажица)

                подготовка

Измијте ги компирите, отстранување на кора и решетки користење на парична казна ренде. Стави на шпоретот (мал оган), се промешува постојано. На рефлукс без dovodit.Snyat чинија, додадете сол, шеќер, вода и се меша.

Капацитет на капакот со газа (три слој), а целата оваа компир смеса се стави во топлината на 12 часа. Во тоа време, ние сме на ред да каша домашна компир квасец. Сите наши производи е подготвена, можете да го користите. Да се ​​чува во подрум или фрижидер (не фрижидер).

Како што можете да видите се само како и квас готвење. Таквите љубовница квасец успешно се користи за печење домашен леб. И како и за други кондиторски производи. Печење е изненадувачки вкусен, многу tastier од печката, со помош на квасец продавница.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти за квасец домаРецепти за квасец дома
Рецепт каша од скробРецепт каша од скроб
А едноставен начин да се квасец размножување (алкохол, вино, нормално)А едноставен начин да се квасец размножување (алкохол, вино, нормално)
Светлина компир рецептСветлина компир рецепт
Moonshine компирMoonshine компир
А едноставен рецепт вотка од компириА едноставен рецепт вотка од компири
Брзо светлина направите домаБрзо светлина направите дома
Како да се готви компир топкиКако да се готви компир топки
Moonshine компирMoonshine компир
Компир светлина "баба"Компир светлина "баба"
» » Компир квасец