ma.AlcoruGuru.ru

Уво на скуша

Морам да кажам, тоа е подобро да се разбира да се готви супа на свежа риба, но може да се користи свежо замрзната скуша.

Вие треба да се одмрзне во фрижидер, па колку што е можно да ги зачува сите корисни својства.

И така на оган гори, се стави на котел со вода. Компир треба да се мие, кора и се сече на мали коцки - тоа ќе биде повкусна.Моркови, исто така, ми, чисти и се сече на кригла, но може да се сечат. Сијалица чисти и се сече на коцки. Сето ова е влегоа во казан.

Додадете бибер и сол по вкус. Ужива да зоврие. Регулирање на огнот, водата не избега. Нож постојано се обидува компири од достапноста. Тука не треба progavit време, компир треба да биде речиси готов.

Во време кога варени компири, чистење на риба на скали, отстранување на утробата, жабри и да бидат сигурни да се отстрани око. Скуша сече во мали парчиња, со главата и опашката отсечени.

Кога компирите се речиси подготвен да се стави во казан сецкани риба, вклучувајќи главата и опашката. Готви за пет минути. За риба тоа е доволно. И веднаш заспие ситно сецкани свежи билки (магдонос, копар, лук и зелена), и ловоров лист.

Задржи на оган што врие, да се провери за сол и бибер, додадете ако е потребно. Веднаш да се отстрани од топлина. Следно, не заборавајте да ги покрие котел со капак, а потоа нека најмалку десет минути.

Се чини дека сите увото на скуша е подготвена, можете да почнете со оброк. И се уште постои, за да бидете сигурни дека домашната napitochek, инаку нема уво уво. Уживајте во вашиот одмор и апетитот!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Уво сомУво сом
Лосос супаЛосос супа
Уво на sterletУво на sterlet
Уво пастрмкаУво пастрмка
Уво на лососУво на лосос
Пушена риба со рен сосПушена риба со рен сос
Уво штукаУво штука
Уво на пердеУво на перде
Сушен бакалар во модар патлиџанСушен бакалар во модар патлиџан
Уво на скушаУво на скуша
» » Уво на скуша