ma.AlcoruGuru.ru

Moonshine компир

Видео: Рецепт вотка од компири

Moonshine компир

Moonshine компир

Видео: Брага на компири Дел 1 месење

Светлина компир врти дури и со добар квалитет.

Целата суштина на укинување на кајсија светлина дека има мноштво на компир скроб. И бидејќи на квасец овој производ е "не" дух.

Видео: Moonshine компир

Ако се родила многу зеленчук, може да се направи светлина од компири, па излегува многу поевтино. Јасно е дека постојат многу рецепти, но Нудам докажан метод.

          За вотка од компири треба овие состојки:  • Слад како germinated, исушени и земјата грашок
пченка, просо, 
јачмен, 'рж (Две кофи)

• Компири (Петка кофи)

  •  пијалаци квасец (Фунта)• Резервоар за вода од цистерна

                         подготовка

Суровини и компири и мијат и се варат. Потоа мачкам во истата вода што беше се готви. Се шири во посебен сад (кофа).

Видео: Брага на компири Дел 2 Дестилација

Заспие на врвот слад брашно и добро промешајте за да се добие kiseleobraznaya тежина.

Кога го прави оваа мешавина, тоа мора да биде многу жешко. Ние заспие на втората половина од брашно и оставете го во текот на ноќта, за 10-12 часа.

Потоа се меша повторно, сето тоа се става во буре, додадете разреден алкохол квасецот и оставете на топло ферментација.

Ако се оди добро се случи околу една недела немирите ќе заврши, и може да се стигне.

Брага peretsedite преку cheesecloth восветлина. Во такви случаи, секогаш користете пареа купола. По дестилирани вотка од компири потреба целосно чист од фузелово масло.

Само тогаш може вотка пијалок. Но, не се занесувај, секогаш треба да знаете вашите граници!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Компир виноКомпир вино
"Небото и Земјата" со црн пудинг"Небото и Земјата" со црн пудинг
Рецепт каша од скробРецепт каша од скроб
Светлина компир рецептСветлина компир рецепт
Moonshine компирMoonshine компир
А едноставен рецепт вотка од компириА едноставен рецепт вотка од компири
Леб пијалакЛеб пијалак
Компир квасецКомпир квасец
Светлина на скроб во домотСветлина на скроб во домот
Компир светлина "баба"Компир светлина "баба"
» » Moonshine компир