ma.AlcoruGuru.ru

Алкохолни коктели

алкохолни коктели

алкохолни коктели

  Алкохолните пијалоци обично се готви во посебни училишта, кафулиња, ресторани, и така натаму. 

Тие се разликуваат од алкохолни коктели со вотка со тоа што наместо вотка, таа е составена од други алкохолни пијалаци.

Кога ќе имаат желба да се забавува своите пријатели со нешто екстравагантно, вонреден и во исто време пријатно и вкусно, вие можете безбедно да се готви алкохолни коктели дома. Следниве карактеристики популарна и вкусни рецепти.

                             коктел MARTINI

• кора од портокал
• Сок од портокал (150ml)
• Мартини Бјанко (50ml)
• мраз (200 g)

подготовка

Во висока чаша се става коцки мраз, потоа се става мартини и сок. На врвот и посипете со портокалова кора од лимон. Коктел подготвен, служи на маса.

                      домашна коктели

 • чоколадо
 • Алкохол Baylis (110 ml)
 • Кафе (1/4)
 • мраз
 • чоколаден сируп
 • сладкиш од маслено тесто

подготовка

Рецепт за 2 очила. Во блендер се става силен сварено кафе, се надополнува со алкохол и пет коцки мраз. Се меша добро. Сега се прелива во чаши малку чоколаден сируп, а потоа истурете ја содржината на блендер. Посипете трошки од чоколадо. Чинија сладкиш од маслено тесто се распаѓаат. Пијалокот подготвени, служи на маса.

                јагода коктел

 • Јагода сируп (70 ml)
 • Champagne (65 ml)

подготовка

Видео: Коктел Сината лагуна Сината лагуна рецепт од Cbar-ПРОЕКТ

Во чаша, истурете сируп, тогаш шампањ, не предизвика. Можете да додадете коцки мраз и се украсуваат со плод. Коктел подготвен.

                овошје коктел

 • Сок од свежи лимони (две парчиња)
 • Малина сируп (250 ml)
 • Суво бело вино (две шишиња)
 • Газирана вода (две чаши)

подготовка

За весели компанија. Во голем, јасен и длабок сад, се прелива вино и сируп, се меша добро. Потоа додадете сок од лимон, мраз и сода вода. Истурете во чаши, алкохолни коктели подготвени.                 APPLE коктел

 • Бело вино (едно шише)
 • Шеќер во прав (сто грама)
 • Јаболката се зелени (5 парчиња)
 • сок од лимон
 • Газирана вода (едно шише)

подготовка

Моите јаболка, cored, режимот на парчиња, посипете со прав, и се прелива сок од лимон за да се избегне промена на бојата. Јаболка треба да се впие. Потоа, јаболка истурам вино и газирана вода. Пијалокот подготвени, служи на маса.

         коктел APELSINOVІY

Видео: Најпопуларни Алкохолни Коктели

 • Ген (40 ml)
 • Сок од портокал (30 ml)
 • Слатка вермут (7 ml)
 • Wermuth сува (7 ml)
 • портокал

подготовка

 Сите компоненти се ставаат во миксер, се меша добро. Потоа се става во чаша, да ги декорираат со парче портокал, можете да додадете мраз. Пијалокот е подготвена.

                  коктел Daiquiri

 • Сок од лимон (20 ml)
 • Шеќерна трска (7 грама)
 • Rum (40 ml)
 • коцки мраз

подготовка

Сите состојки добро се меша во блендер. Става во чаша и се украсуваат со парче лимон или бобинки. Коктел подготвен.            Коктел шампањ

 • коцки мраз
 • Шампањ (сто милилитри)
 • На сок од свежо портокали (40 ml)

подготовка

Стави во една чаша коцки мраз, се прелива со сокот и шампањ. Коктел подготвен. Можете да декорирате со портокал парчиња.

              ORANGE коктел

 • Брусница сок (65 ml)
 • Сок од портокал (65 ml)
 • Ген (35 ml)
 • коцки мраз

подготовка

Сите состојки добро се меша во блендер, се става во чаша, да ги декорираат со бобинки, се стави цевката. Алкохолни коктел е подготвена, служат.

             чоколадо коктел

Видео: Коктели со вотка

 • Сода (60 ml)
 • Малина алкохол (30 ml)
 • Чоколадо алкохол (30 ml)
 • коцки мраз

подготовка

На прв поглед, се прелива со чаша на малина ликер, а потоа чоколадо, сода, или сода вода. Ќе се тресат слоеви, се украсуваат со бобинки.

           Коктел со лубеница

 • Сок од две лимес
 • лубеница
 • Текила (45 ml)
 • коцки мраз

подготовка

Од неколку лубеница кора и да ги отстрани парчиња на жито, се стави во миксер и брзо движење, а потоа додадете другите состојки и повторно брзо движење. Става во чаша и се украсуваат со парче лубеница, служи на маса.

    ЕДНОСТАВНО коктел

 • Сок од две лимес
 • Алкохол (15 ml)
 • Текила (30 ml)
 • коцки мраз

подготовка

Сите состојки се мешаат во шејкер. Става во чаша и се украсуваат со парче портокал, лимон. Да му служи на масата.

         освежувачки коктели

 • Лубеница сок со пулпа (600 ml)
 • Портокал алкохол (90 ml)
 • Текила (120 ml)
 • Мраз сок од лимон (60 ml)
 • Нар сок (60 ml)
 • Алкохол (90 ml)

режим на лубеница, излупени и проследен, размахване во блендер. Потоа додадете ги сите состојки, се меша повторно. Подготвени се прелива во коктел чаши, се украсуваат со плодови и се сервира.

         коктел вино

 • Алкохол со рибизла вкус (25 ml)
 • Бобинки за декорација
 • коцки мраз
 • Суво бело вино (70 ml)

подготовка

Во една чаша стави коцки мраз, потоа се става на алкохол на дното, а потоа бело вино, да ги декорираат со бобинки. Коктел подготвен.

Коктел на Куба Либре

 • Кокс (120 ml)
 • Бел рум (60 ml)
 • вар
 • коцки мраз

подготовка

Вар намали на половина, стискаш сок во блендер, се стави на сите други состојки, се меша добро. Подготвен коктел красат со парче лимон и слама,

         Сината лагуна коктел

 • Curacao (20 ml)
 • Rum (20 ml)
 • коцките
 • Алкохол со кокосово, или вкус на ванила (20 ml)
 • Сок од ананас (60 ml)

подготовка

Ние сме со користење на шејкер. Сите состојки се мешаат со тоа. Подготвен коктел става во чаша, декорирајте со овошје и служат.

Пријатели, можете да се чувствуваат слободни да ја изразат својата имагинација, за промена на некои од компонентите од друга страна, нема ништо лошо во тоа. И ако се спушти на бизнис, да бидете сигурни дека да испаднат вкусна и убава пијалаци, како што алкохолни коктели. Бон appetit!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Алкохолни коктели со воткаАлкохолни коктели со вотка
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Коктели пресечеКоктели пресече
Употреба на културата и коктели со Мартини RosatoУпотреба на културата и коктели со Мартини Rosato
Коктел рецепти врз основа на Вермут "Бјанко"Коктел рецепти врз основа на Вермут "Бјанко"
Како и со што да пијат мартини BiancoКако и со што да пијат мартини Bianco
Коктели "Хавајски микс" и "мартини микс"Коктели "Хавајски микс" и "мартини микс"
Мартини коктели со воткаМартини коктели со вотка
Коктели со џинКоктели со џин
» » Алкохолни коктели