ma.AlcoruGuru.ru

Маргарита

Маргарита

Маргарита

Видео: Коктел Маргарита (Маргарита)

Маргарита има антички корени во Латинска Америка.

Но, до денес, Маргарита е многу популарна меѓу љубителите на коктели и многу повеќе.

Видео: класичен Маргарита коктел

Патем тоа без никакви проблеми, може да се подготви дома. Исто како и шампањ коктели овој пијалок се украсуваат секоја партија. Постојат неколку варијации на коктел рецепти Маргарита. Значи анализираат сите - ред.

           Формулација 1 (состав) Маргарита класичен.

                   Ingreda:

• Текила (30 милилитри)

• Cointreau (15 милилитри)

• сок од лимон (30 милилитри)          подготовка

Навлажнете го работ на стакло со парче лимон. стакло, а потоа се претвори во малку vmochit парична казна сол, која се пролива на плочата. Потоа размахване сите состојки и во коктел шејкер и се прелива во чаша. Украсени со парче лимон.

               Рецепт 2. јагода коктел маргарита

   состојки:

• Текила (30 милилитри)

• Cointreau (15 милилитри)• сок од лимон (30 милилитри)

• свежи јагоди (Неколку бобинки)

• Коцките

         подготовка

Во овој случај, сите состојки во блендер, победи добро. Потоа се става во чаша. Од погоре, може да се стави малку шлаг. На работ на стаклото за да ги красат јагоди.

 Рецепт 3. Маргарита Сина

      состојки:

• Текила (60 милилитри)

• Cointreau (15 милилитри)

• сок од лимон или лимонов може да се замени (30 милилитри)

• Blue Curacao (30 millilitorv)

• Коцките

Видео: Џејми Оливер - Маргарита

    подготовка

Во шејкер темелно се меша сите состојки. Стакло е потребно да се накваси малку сок од лимон и впие во сол. Потоа истурете мрежести течност во стакло. Украсени со парче лимон.

Еве едноставни рецепти коктел Маргарита. Мислам дека ќе ви се допадне овој пијалок, и пријатели ќе биде во можност адекватно да се оцени вашите напори. Уживајте во вашиот одмор!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Јагода daiquiriЈагода daiquiri
Коктели со коњакКоктели со коњак
Маргарита - едноставност, да го освои светотМаргарита - едноставност, да го освои светот
Коктел "Маргарита" - едноставност, да го освои светотКоктел "Маргарита" - едноставност, да го освои светот
Како да се направи коктел "Маргарита" домаКако да се направи коктел "Маргарита" дома
МаргаритаМаргарита
Коктели со текилаКоктели со текила
Класичен и оригинални рецепти Маргарита коктелКласичен и оригинални рецепти Маргарита коктел
Мој Кралство за коктелМој Кралство за коктел
Методи за подготовка на коктел маргаритаМетоди за подготовка на коктел маргарита
» » Маргарита