ma.AlcoruGuru.ru

Коктел Малибу

коктел Малибу

коктел Малибу

Коктел "Малибу" станува се повеќе популарен како и коктел "Текила бум".

    И ова не е изненадувачки, бидејќи во својот состав има многу егзотични Инграм градиенти на Малибу.

И така Малибу romosoderzhaschemu однесува на пијалаци, која вклучува природни екстракти од кокос дланки.

Но коктел "Малибу" е главно врз основа на алкохол "Малибу", врз основа на кои има кокос и шеќер. Има различен број на рецепти за таква коктел, кои, во принцип, многу фанови се подготвуваат дома.

Сакам да го претстави најпопуларните коктел рецепти "Малибу"

                                               MALIBU CRANBERRY

         состојки:

сок од брусница (150 милилитри)

Малибу ликер (Педесет милилитри)

мраз

          подготовка

Сите состојки треба да се меша во чаша. Гарнирајте со парче лимон.

                                     MALIBU ORANGE

          состојки:

сок од портокал (150 милилитри)

Малибу ликер (Педесет милилитри)

коцки мраз

          подготовка

Highball висока чаша полна со мраз и се прелива алкохол, сок. Можете да ги украсуваат со парче портокал

                                 MALIBU APPLE         состојки:

сок од јаболко (50 милилитри)

Малибу ликер (Педесет милилитри)

       подготовка

На прв поглед, се посипува со чаша алкохол, а потоа на сок од јаболко, додадете мраз.

                               Карибите SPICE

       состојки:

Малибу ликер (Педесет милилитри)

сок од лимон (Еден час. Лажица)

  Сируп "Gomm» (Еден час. Лажица)

Видео: Коктел Пина Колада (Пина Solada) рецепт од Cbar-проект

чили (Тенка парче)коријандер (Две жито)

lemongrass (Петка гранки)

              подготовка

Сите состојки (освен лимон трева) е шлаг во шејкер, процедете во чаша. Kkrashayut sprigs на лимонова трева.

             Слободен пад

          состојки:

шкотско виски (30 ml)

Малибу ликер (20 ml)

сок од ананас (60 ml)

сок од лимон (10 ml)

Страст овошје сируп (10 ml)

една цреша

парче од ананас

Видео: Коктел Тропикана (TROPICANA) | Најпопуларни коктели светот

мраз

                   подготовка

Сите пијалоци со мраз, шлаг во шејкер. Потоа се става во висока чаша Highball и се украсуваат со плод.

                                   Пина Колада

        состојки:

темна соба (Еден дел)

светлина рум (Две дел)

Малибу ликер (Две дел)

сок од ананас (Три дела)

коцки мраз

                    подготовка

Сите состојки се лесно разнишан во шејкерот. Потоа полека се истури во чаша на една нога Kharrik. Украсете со помош на парче ананас.

                                  SUNRISE коктел

              состојки:

Видео: коктел рецепт Малибу

сок од портокал (200 ml)

Сируп "Свети" (10 ml)

Малибу ликер (Педесет милилитри)

                 подготовка

Во висока чаша, прво се прелива алкохол, а потоа сок, а на врвот полека треба да се прелива сируп. работ на чашата е украсен со парче портокал. Коктел Малибу е подготвена.

Овде можете да најдете само неколку, но повеќето вкусни и популарни рецепти Малибу коктел. Овој пијалок може совршено да се украсуваат секоја партија во принцип.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Afrikoko (afrikoko)Afrikoko (afrikoko)
Ликер Малибу - кокос задоволствоЛикер Малибу - кокос задоволство
Ликер МалибуЛикер Малибу
Коктели со МалибуКоктели со Малибу
Што пијат Малибу?Што пијат Малибу?
Коктел Пина КоладаКоктел Пина Колада
Најдобрите коктели со ликерНајдобрите коктели со ликер
Како да се пијат кокос ликер МалибуКако да се пијат кокос ликер Малибу
Кокос Ликер "Малибу"Кокос Ликер "Малибу"
Малибу - алкохол со вкус на тропско овошјеМалибу - алкохол со вкус на тропско овошје
» » Коктел Малибу