ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со грозје вина

Коктели со грозје вина

Коктели за подготовка на силен апетит (хранат закуски) и освежувачки десерт, угаси жед (хранат десерт).

Постојат голем број на коктел рецепти. Ние ви нудиме пијалаци формулации, кои вклучуваат грозје вина.Банкет: 40 гр бело трпезно вино, 10 g на морско оревче, 20 g на сода-вода, 10,5 g на течен шеќер, 10 гр јастив мраз, 5 g на конзервирано овошје или бобинки, неколку кристали на ванила или ванилин шеќер.

Лимон: за добивање на 75 g (стакло) изведува 40 g од лимон супа (1 мала кора од лимон), 5 g сок од лимон, 10 гр шеќер сируп, 15 g на масло за јадење мраз, 5 g на конзервирано овошје или бобинки.

За да се подготви чаши десерт коктел: 30 g и 15 g црна рибизла цреша сокови, 20 g на црвено вино на маса, 15 g на јастив мраз, 5 g на конзервирано овошје и бобинки.

Коктели подготвени од страна на темелно мешање на компонентите во специјални метални контејнери (Sheker, миксер) или обичен термос.

Коктели обично се светли, шарени. Очигледно, па Британците ги нарекуваат "петел опашка". Еден пример на таква светла коктел може да служи за пијалок, која се состои од 20 g на воден инфузија од пеперминт, мајчина душица, оригано (1 лажица на еднакви количини на билки смеса се истура 50 ml врела вода), 20 g на бел маса вино, 10 g на црвено маса вино, 20 g шеќер ( како сируп) и една жолчка од јајце.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктели со воткаКоктели со вотка
Коктели, аперитивиКоктели, аперитиви
Изработка пијалаци пред да им служиИзработка пијалаци пред да им служи
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Рецепти за питиеРецепти за питие
Коктели со коњакКоктели со коњак
ЧашаЧаша
Интересно коктел рецептиИнтересно коктел рецепти
Коктели и црвено виноКоктели и црвено вино
» » Коктели со грозје вина